04:59 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
60

Nacionālistiskā retorika ir nogurdinājusi lielāko daļu iedzīvotāju, un Nacionalās apvienības ierosinājums organizēt virtuālu lāpu gājienu Neatkarības dienā ir mēģinājums audzēt savu piekritēju skaitu, izmantojot šim nolūkam valsts svētkus.

RĪGA, 19. novembris – Sputnik. Nacionālā apvienība ierosināja organizēt Latvijas Neatkarības dienā organizēt tradicionālo lāpu gājienu interneta formātā. Nacionālisti aicināja iedzīvotājus ierakstīt video ar lukturīti vai sveci, pēc tam atsūtīt ierakstu NA, kur no tiem montēs filmu.

Latvijas Antinacistiskās komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Šaripovs konstatēja: nacionālistu mēģinājumi organizēt lāpu gājienu pandēmijas ierobežojumu apstākļos ir smieklīgi.

"Nacionālajai apvienībai neizdodas organizēt ierasto gājienu, kurā cilvēki ar lāpām soļo no Brāļu kapiem uz Brīvības pieminekli. Mums pašas lāpnešu kolonnas rada noteiktas, ar nacismu saistītas asociācijas – tas ir 1933. gads, Hitlera nākšana pie varas. Mēs visu laiku apliecinām, ka tas nav vienkāršs piemiņas gājiens, kā to vēlas pozicionēt nacionālisti, tā ir atsauce uz tiem drūmajiem laikiem, kad nacisms sāka savu ceļu pa Eiropu. Tāpēc cilvēku kolonnas mūs ne mazākajā mērā neiepriecina, lai arī saistītas ar 18. novembri – Latvijas neatkarības dienu," Šaripovs pastāstīja sarunā ar Sputnik Latvija.

Viņš pauda pārliecību, ka ar valsts svētku palīdzību Nacionālā apvienība pūlas palielināt savu piekritēju skaitu.

"Nacionālisti vēlas organizēt gājienu jebkurā formātā, taču nacionālistiskā retorika cilvēkus lielākoties ir nogurdinājusi. Latvijas iedzīvotāji redz, ka tā neved ne pie kādiem rezultātiem, jo situācija valstī kļūst aizvien ļaunāka. Nevienā jomā nav iespaidīgu rezultātu, tāpēc acīmredzams, ka nacionālā politika – tas ir strupceļš Latvijas attīstībā," uzsvēra Šaripovs.

Neatkarības diena, 18. novembris, tiek uzskatīta par Latvijas valstiskuma galvenajiem svētkiem. 2020. gadā, ņemot vērā koronavīrusa izplatību, varasiestādes pirmo reizi vēsturē atcēlušas Neatkarības dienai veltīto militāro parādi.

Шарипов: национальная политика - это тупик для развития Латвии

Pēc temata

Korens: nacionālisti lēca vai no biksēm laukā, taču leģionāru gājiens nenotika
Latvijas skolās rādīs filmu, kas slavina esesiešus?
Mitrofanovs: Nacionālais bloks organizē lāpu gājienu, lai pārspļautu 9. maiju
Nacionālais triumfs neizdevās: Latvijas iedzīvotāji vēlas Rīgu ar geju parādi
Tagi:
svētki, nacionālisms, Nacionālā apvienība

Galvenie temati