22:39 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
31

Valsts ieņēmumu dienesta plānotās ienākumu pārbaudes varētu skart aptuveni trīs tūkstošus pašnodarbināto.

RĪGA, 17. novembris – Sputnik. Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš un prezidents Egils Levits ieklausījās sociālo darbinieku viedoklī un vienojās, ka prasība pašnodarbinātajiem maksāt sociālās iemaksas no minimālās algas neatkarīgi no ienākumu apmēra tomēr netiks ieviesta, raksta BВ.lv.

Gadījumā, ja Saeima nobalsos pozitīvi, 2021. gadā pašnodarbinātajiem saglabāsies esošā sociālo iemaksu veikšanas kārtība, izmaiņas skars tikai likmes. Tāpat pašvaldību sociālie dienesti nepārbaudīs, vai pašnodarbinātais, kurš saņem ienākumus zem minimālās algas, ir maznodrošinātie vai nav.

Vienlaikus labklājības ministre Ramona Petraviča atzīmēja, ka attiecībā uz pašnodarbinātajiem, kuri maksā sociālās iemaksas no ienākumiem, kas ir zemāki par minimālo algu, galvenais uzdevums ir atdalīt tos, kas nespēj tos samaksāt, no tiem, kas to nedara apzināti, un cilvēku pārbaudi, kuri izvairās no ienākumu norādīšanas, veiks Valsts ieņēmumu dienests. Paredzēts, ka šādas pārbaudes var skart 3000 pašnodarbināto.

Atgādināsim, ka esošā Ministru kabineta padomnieki un eksperti plāno no jaunā gada palielināt atvieglotā vienotā nodokļa likmi pašnodarbinātajiem un mikrouzņēmumiem, kura šobrīd sastāda 15% no visiem ienākumiem. Tāpat no 77 pašvaldību nodokļu ienākumiem (kur šobrīd 80% šo ienākumu paliek pašvaldību budžetos un 20% tiek ieskaitīti valsts budžetā) plānots papildus atskaitīt 5% par labu valstij. Aprēķināts, ka tas atnesīs valsts budžetam aptuveni 90 miljonus eiro papildus.

Pēc temata

Loterija vairs neinteresē: VID atskaitījies par septembrī iesniegtajiem čekiem
Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā
"Valdība nerēķinās ar cilvēku interesēm": ZZS aicina uz protesta akciju "Atdod karoti"
Zema alga – pamats aizdomām: kā VID atklāj nodokļu nemaksātājus
Tagi:
Ramona Petraviča, Valsts ieņēmumu dienests

Galvenie temati