00:33 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
74

Ar koronavīrusu inficēti piecpadsmit mediķi un seši pacienti. Lemts stacionāru uz laiku slēgt.

RĪGA, 10. novembris — Sputnik. Aizkraukles slimnīcā konstatēta medicīnas darbinieku masveida infekcija, tāpēc lemts stacionāru uz laiku slēgt, stāsta Tvnet.lv, atsaucoties uz Aizkraukles novada pašvaldību.

Ziņots, ka slimnīcā uz laiku pārtraukta pacientu pieņemšana, uzņemšanas nodaļa slēgta. Nedarbojas arī pacientu aprūpes nodaļa, diagnostikas kabineti un laboratorija. Darbu turpina tikai ģimenes ārstu kabineti un stomatoloģiskā klīnika.

Infekcija slimnīcā sākusies no pacientes, kam bija vajadzīgs koronavīrusa izmeklējums tālākai pārvešanai uz pansionātu. Pēc apstiprinoša rezultāta tests tika veikts visiem slimnīcas darbiniekiem un pacientiem. Apstiprinošs izmeklējums bijis vēl pieciem pacientiem un diviem darbiniekiem. Slimnīcas vadība pieņēmusi lēmumus pastiprināt drošības pasākumus. Visi pacienti ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu izrakstīti no stacionāra, slimnieki palikuši slimnīcā.

Nedēļu vēlāk tests atkārtots. Tas parādīja, ka inficējušies vēl 13 medicīnas darbinieki. Tika pieņemts lēmums pilnībā slēgt slimnīcas ambulatoro nodaļu un visus pacientus ar apstiprinātu koronavīrusa infekciju pārvest uz Daugavpils slimnīcu. Uz laiku speciālisti sniegs konsultācijas pacientiem attālināti.

Vakar Latvijā fiksēti 92 Covid-19 gadījumi, veikti 2398 testi. Divi cilvēki miruši. Viens no viņiem piederēja pie 70-75 gadu vecuma grupas, otrs – pie 90-95 gadu vecuma grupas.

Kopējais saslimušo skaits kopš pandēmijas sākuma sasniedzis 8187 cilvēkus, 1466 cilvēki izveseļojušies.

Pēc temata

Atvedīs no Maskavas! Latvijā ārkārtējā situācija, bet Dombrava atkal krīt panikā
Latvijas galvenais infektologs atradis Covid-19 saslimstības pieauguma iemeslu
Izpeldēsim vai nē: kas notiks ar Latviju pēc otrā Covid-19 viļņa
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies vairāk nekā 8000 cilvēku
Tagi:
veselība, koronavīruss

Galvenie temati