01:43 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
79

Ar Latvijas valdības iegādāto Amerikas medikamentu Veclury jāpietiek visiem stacionētajiem pacientiem ar Covid-19.

RĪGA, 6. novembris – Sputnik. Šonedēļ Latvijā sākās remdesivīra – medikamenta pacientu ar Covid-19 ārstēšanai – piegādes, vēsta LSM.lv.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) preses sekretāre Sintija Gulbe pastāstīja, ka oktobrī valdība atrisinājusi jautājumu par finansējuma piešķiršanu medikamenta Veclury iegādei, kurā aktīvā viela ir remdesivīrs.

Trīsdesmitajā oktobrī NVD noslēdza līgumu ar šī medikamenta ražotāju – kompāniju Gilead. Piegādes sākās 3. novembrī, kopumā valstij (līdz decembrim) piegādās 2850 flakonus. Veclury piegādās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai, kur to sadalīs starp slimnīcām, kurās ārstējas pacienti ar Covid-19.

Saskaņā ar Veselības ministrijas datiem, Veclury būs nepieciešams aptuveni trešdaļai stacionēto pacientu ar Covid-19. Viena cilvēka ārstēšanai ir nepieciešamas 11 dozas, tātad, trīs mēnešos to kopējais skaits sastādīs 2850. Kopējā šī apjoma cena ir 1,1 miljons eiro. Ierobežotā daudzumā šis medikaments jau ir pieejams šobrīd.

Pasaules Veselības organizācija jūlija sākumā nosauca remdesivīru par vienīgo cerības raisošo līdzekļi Covid-19 ārstēšanā.

Remdesivīrs ir pirmais ārstnieciskais līdzeklis, kurš Eiropas Savienības līmenī ir atļauts Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 12 gadu vecuma ar pneimoniju, kuriem ir nepieciešams papildu skābeklis. Eiropas Zāļu aģentūra laida klajā attiecīgu rekomendāciju jūnija beigās, preparāts tika atbalstīts pēc paātrinātas procedūras.

Jūlija beigās Eiropas Komisija parakstīja līgumu ar Gilead par remdesivīra iegādi, pēc tam, kad 90% preparāta krājumu iegādājās ASV administrācija.

Pēc temata

Latvijā ir daudz inficēto, savukārt donoru asiņu ar Covid-19 antivielām ir maz
Latvijas galvenais infektologs atradis Covid-19 saslimstības pieauguma iemeslu
Latvijas brīvprātīgos mediķus steidzamā kārtā aicina iesaistīties cīņā ar Covid-19
Tagi:
zāles, Latvija, Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss

Galvenie temati