14:04 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
109

Nacionālās apvienības pārstāvis sašutis par "provokatīvu" uzlīmi, ko viņš ieraudzījis Rīgā. Tajā skan aicinājumi latviešu, krievu un angļu valodās.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Ģirts Lapiņš, Nacionālās apvienības pārstāvis, savā mikroblogā Twitter publicējis "šausmīgu" uzlīmi, ko ieraudzījis Rīgā trolejbusa pieturā.

Uzlīmē, kas, pēc politiķa izteikuma, ir grūti noplēšama, atainotas divas cilvēka figūras Krievijas un Latvijas karogu krāsās. Par šausmām Lapiņam, abas figūras stāv apskāvušās kā labākie draugi.

Līdzās – šausmīgi provokatīvs teksts! Kāds latviešu valodā aicina latviešus doties pretī vienotai Latvijai, krievus pārliecina, ka nav kauns runāt krieviski. Savukārt angļu valodā paziņo, ka diskriminācija un sabiedrības krāpšana valstī vērojama valdības līmenī.

​Lapiņš nekavējoties nolēma, ka ar tik ķecerīgiem aicinājumiem var grēkot tikai "Kremlini".

"Latviešus kodē uz vienotu tautu, bet krievus aicina būt krieviem, ārzemniekiem sūdzoties par valdību," par "propagandistu" darbību sašutis Nacionālās apvienības loceklis.

Jāpiebilst, ka Lapiņu pārsteigušās uzlīmes apakšdaļā redzama kustības "Taisnīga Latvija" (Fair Latvia) vietnes adrese. Lūk, kas rakstīts viņu lapā Facebook.

"Visiem Latvijas iedzīvotājiem jādzīvo vienotā, demokrātiskā un taisnīgā valstī, kurā tiek ņemtas vērā katra iedzīvotāja intereses. Tas ir kustības "Taisnīga Latvija" vienīgais mērķis. Pirmkārt, ir nepieciešams saprast, kas patiesībā notiek Latvijā 2020. gadā pēc 29 neatkarības gadiem un 16 gadiem dalības Eiropas Savienībā."

Pēc temata

Urbanovičs: Latvija top arvien latviskāka un nabadzīgāka
"Mēs it kā dzīvojam dažādās valstīs": vai latviešu un krievu ienākumi atšķiras
Bizness latviešu stilā un Latvijas pretkrievu valoda: Lindermans par aktuālām tēmām
Atņēma izglītību, neiedeva pilsonību: aktīviste par to, kā Latvijā apvienoja krievus
Tagi:
Nacionālā apvienība, krievu valoda, latvieši

Galvenie temati