22:08 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
30

Satversmes tiesa lika politiķiem pārskatīt sociālās aizsardzības sistēmu; kārtējais politiķu solis šī lēmuma izpildē – Černobiļas AES avārijas seku likvidētāju pabalstu palielināšana.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Piektdien, 16. oktobrī, Saeimas sēdē tika nodoti izskatīšanai komisijās grozījumi, saskaņā ar kuriem no nākamā gada pabalsts Černobiļas AES avārijas likvidatoriem tiks paaugstināts no 100 uz 109 eiro. Sēdes gaitai iespējams sekot līdzi Saeimas mājaslapā.

Grozījumi ietilpst 2021. gada budžeta pavadošo likumprojektu paketē. Kopumā likvidatoru pabalstu palielināšanai būs nepieciešami 330 048 eiro.

Pārskatīt sociālās aizsardzības sistēmu politiķus pamudināja Satversmes tiesa, kura pēc tiesībsarga prasības secināja, ka esošais pabalstu līmenis nespēj nodrošināt minimālos iztikas līdzekļus un tiek aprēķināts bez skaidras metodoloģijas, uz politisku vienošanos pamata.

Tagad Labklājības ministrija šādu metodoloģiju ir izstrādājusi un aprēķina pabalstus kā daļu no viena patērētāja ienākumu mediānas. Tiesa, tiesībsargs uzskata, ka šajā pieejā joprojām ir daudz strīdīgu jautājumu.

Pēc temata

"Esmu tur bijis": bijušajam Latvijas prezidentam pavaicāja par "Černobiļu"
"Jaunās Ukrainas izaugsmes punkts": Zeļenskis atvēris Černobiļu tūristiem
"Rammstein" līderis pavizinājies karuselī Pripetē
Tagi:
pabalsts

Galvenie temati