18:57 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
90

Aptaujas rezultāti liecina, ka katrs otrais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka koronavīruss ir cilvēku roku darbs – tātad Covid-19 tika mākslīgi radīts laboratorijā.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Ko Latvijas iedzīvotāji domā par koronavīrusa izcelsmi, kurš sākās Ķīnā un dažu mēnešu laikā pārņēma visu pasauli? Saskaņā ar sabiedriskā viedokļa pētījumu aģentūras SKDS veikto aptauju, puse Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka vīrusam ir mākslīga izcelsme, vēsta Rus.tvnet.lv.

Katrs otrais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka Covid-19 tika mākslīgi radīts laboratorijā. Vairums šīs versijas piekritēju ir cilvēki vecumā no 55 līdz 63 gadiem ar zemāku izglītības līmeni, norāda SKDS. Tiesa, 44% aptaujāto ar augstāko izglītību arī atbalsta šo versiju.

​Turklāt laboratoriskajā koronavīrusa izcelsmē biežāk tic strādnieki, pašnodarbinātie un mājsaimnieces, kā arī Latgales un Zemgales iedzīvotāji.

Rīgas iedzīvotāji, studenti un cilvēki vecumā no 18 līdz 24 gadiem lielākoties uzskata, ka Covid-19 cilvēcei pasniegusi daba. Tātad vīruss tika nodots cilvēkam no dzīvnieka. Dabiskās vīrusa izcelsmes piekritēju skaits Latvijā ir 50%.

Covid-19
© Sputnik / Владимир Астапкович

No visiem aptaujātajiem tikai 6% neatbalstīja nevienu no piedāvātajām Covid-19 izcelsmes versijām, savukārt 14% bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

2019. gada decembra beigās Ķīnas varasiestādes paziņoja par nezināmas izcelsmes pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā. Pirmajiem saslimušajiem bija sakars ar jūras velšu tirgu. Eksperti provizoriski noteica, ka par saslimšanas ierosinātāju kļuva jauna tipa koronavīruss – 2019-nCoV.

Pēcāk zinātnieki paziņoja, ka inficēšanās pirmavots ir sikspārņi. Pēc tam ar "starpdzīvnieku" Covid-19 tika nodots cilvēkiem. Savukārt tirgus Uhaņā kļuva par vīrusa masveida izplatības vietu.

Pēc temata

Visi kaut ko dara nepareizi: infekcionists skaidroja Covid-19 uzliesmojumu
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Dienā pietiks ar 4000: Latvijā pārstās veikt Covid-19 testu visiem gribētājiem
Latvijā kopš pandēmijas sākuma jau ir vairāk nekā 3000 apstiprinātu Covid-19 gadījumu
Tagi:
koronavīruss

Galvenie temati