01:35 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Latvijas armija drošības apsvērumu pēc nevedīs humanitāro palīdzību Ukrainai, visi savāktie pārtikas produkti un mantas tiks izdalītas trūcīgajiem Latvijā.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šomēnes nepiegādās humanitāro kravu Ukrainai Covid-19 izplatības riska dēļ, raksta Lsm.lv. Visu savākto palīdzību, kurā ietilpst pārtikas produkti, apģērbs, apavi un citas dzīvai svarīgas lietas, jau tiek dalītas Skrundas, Kuldīgas un Rēzeknes maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.

NBS kapelāns Elmārs Pļaviņš paziņoja, ka šobrīd humanitārās palīdzības sniegšana Ukrainai ir apturēta, jo koronavīrusa pandēmijas dēļ ir radusies virkne tehnisku grūtību, tai skaitā nepieciešamā pašizolācija tiem, kas šo palīdzību piegādā. Pļaviņš uzsvēra, ka šodienas apstākļos karavīru palīdzība nebūs lieka arī Latvijā.

Latvija sniedz humanitāro palīdzību Ukrainai kopš 2014. gada.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka militārā ekipējuma ražošanas uzņēmums "SRC Brasa" sniegs humanitāro atbalstu Ukrainas Bruņoto spēku karavīriem 20 tūkstošu eiro apmērā.

"SRC Brasa" koordinācijā ar Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienestu nodeva ukraiņu kareivjiem ekipējumu, kura ietilpst 99 ūdensnecaurlaidīgas jakas, 20 ziemas jakas, 48 siltinātas bikses un citi ekipējuma elementi, kurš paredzēts izmantošanai aukstā klimatā. Kopumā 214 zīmola Suited System vienības.

Kā toreiz skaidroja "SRC Brasa" valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis, ka dāvinājuma mērķis ir paust solidaritāti Ukrainai un parādīt, ka Latvija, ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju, ir svarīgs Kijevas sabiedrotais.

Pēc temata

Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi
Latvijā būs jauna kaujas atbalsta rota un militārā bāze pamatskolas vietā
Ādažos par 19 miljoniem eiro uzbūvēja sporta kompleksu karavīriem
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, koronavīruss, Ukraina, Latvija

Galvenie temati