10:38 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
26

Šodien, 7. oktobrī, notiks Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, kurā tika izskatīts jautājums par parlamenta piekrišanu deputāta izdošanai kriminālvajāšanai.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Ģenerālprokuratūra saņēmusi lūgumu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret 13. Saeimas deputātu no "Jaunās Vienotības" Aldi Adamoviču, raksta Lsm.lv. Saskaņā ar atsevišķiem datiem, lieta varētu būt saistīta ar deputātu kompensācijām. 

Adamovičs iepriekš apstiprināja, ka trešdien, 7. oktobrī, viņš ir izsaukts uz parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdi, taču atzinās, ka plašākas informācijas viņam neesot, jo tikai šajā dienā viņa rokās nonāks attiecīgie dokumenti. 

Deputāti katru mēnesi, izņemot algu, saņem kompensācijas, kuras mēdz pārsniegt vidējo algu Latvijā. Tās izsniedz par mājokļa, kā arī transporta izdevumiem. 

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Aldis Adamovičs saņēma naudas sodu par ceļa zīmju prasību neievērošanu. Kopā ar viņu naudas sodu saņēma Jānis Dūklavs no Zaļo un zemnieku savienības – par vispārējo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Par ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpumu pie administratīvās atbildības tika saukts "Saskaņas" pārstāvis Nikolajs Kabanovs, kā arī labklājības ministre Ramona Petraviča no KPV LV. Jāni Krišānu no "Saskaņas" un Nacionālās apvienības pārstāvi Edvīnu Šnori sodīja par ātruma režīma, distances un kustības intervāla neievērošanu. 

Pēc temata

Bijušo ģenerālprokuroru apsūdz konfidenciālas informācijas izpaušanā
Priekšvēlēšanu aģitācijai atvēlēts jau miljons: kādas partijas iztērējušas lielākas summas
Vai nāksies palikt Latvijā? Ierēdņiem samazinājuši komandējumu izmaksas
Tagi:
KNAB

Galvenie temati