17:11 27 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Latvijā
Saņemt īso saiti
12

Latvijas Ministru kabinets centīsies rast līdzsvaru starp sabiedrības veselību un tās ekonomisko aktivitāti.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Pašlaik netiek izskatīta ārkārtējās situācijas režīma iespējamība Covid-19 saslimstības pieauguma dēļ, paziņoja premjerministrs Krišjānis Kariņš Latvijas Radio intervijā.

Pēdējās nedēļas laikā Covid-19 saslimstība Latvijā ir pieaugusi par 172% - tas ir augstākais kāpums ES. Vakar valdība atkal atjaunoja sejas masku valkāšanas prasību sabiedriskajā transportā.

Kariņš atzīmēja, ka esošajā situācijā ir divi rīcības varianti – atkal ierobežot ekonomisko aktivitāti un cilvēku pārvietošanos vai, iespēju robežās, turpināt strādāt, ievērojot pastiprinātus drošības pasākumus – distancēties, mazgāt rokas, izmantot sejas maskas un dezinfekcijas līdzekļus.

"Ja mēs visi šo ievērojam, vīrusam būs daudz grūtāk izdzīvot un tas vairs tik plaši neizplatīsies," sacīja Kariņš.

Uz jautājumu, vai valdība grasās atgriezties pie ārkārtējās situācijas režīma valstī, premjerministrs atbildēja, ka pašlaik šāda iespēja netiek izskatīta.

"Es jebkurā gadījumā nevēlētos, ka mēs atkal ejam ārkārtējā situācijā. Mums, gribot negribot, ir jāiemācās kaut kādā veidā dzīvot pēc iespējas normāli šajos vīrusa apstākļos," sacīja premjers, uzsverot, ka ir svarīgi saglabāt līdzsvaru starp sabiedrības veselību un ekonomisko aktivitāti.

Tāpat viņš uzsvēra, ka šobrīd Latvijas veselības sistēma ir daudz vairāk gatava Covid-19, nekā pavasarī.

Iepriekš veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja, ka, ja Covid-19 saslimstība nesamazināsies un parādīsies nepieciešamība ieviest ierobežojumus, tas notiks pakāpeniski un pēc šādu lēmumu absolūtas nepieciešamības izvērtēšanas.

Pēc temata

Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Latvijas Bankas padomes loceklis nosauca valsts vājās puses šī brīža krīzes pārvarēšanā
Sliktāk par vidējo Eiropā: pamata optimismam Latvijas ekonomikā nav
Latvijas Banka pauž optimismu: krīzes pīķis ir pārvarēts
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss, Latvija

Galvenie temati