03:34 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
19

Aptaujas dalībnieki izteica arī kritiskas piezīmes par ES, tomēr atzīmēja Eiropas solidaritātes nozīmi pandēmijas periodā.

RĪGA, 16. septembris — Sputnik. Trešā daļa (29%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Covid-19 pandēmijas laikā valsts nebūtu iztikusi bez Eiropas Savienības atbalsta – par to liecina aptaujas rezultāti, ko Latvijā veica Eiropas Parlamenta informācijas birojs.

Vēl trešā daļa (34%) aptaujas dalībnieku norādīja, ka ES atbalsts valstij bija vajadzīgs, taču tā ietekme bija neliela. 15% respondentu ir pārliecināti, ka Latvijai tāds atbalsts nav vajadzīgs un valsts būtu varējusi iztikt bez tā.

Aptauja veikta laika periodā no 2020. gada 1. augusta līdz 3. septembrim Rigā un Latvijas reģionos, tajā piedalījušies 250 respondenti.

Pētījuma autori uzsvēra, ka lielākā daļa respondentu nebija informēti par to, kādiem mērķiem piešķirts ES atbalsts, tomēr atkārtoja, ka solidaritāte un savstarpēja palīdzība krīzes apstākļos bija svarīgi.

Daži respondenti pauda šaubas par to, vai palīdzība pielietota pēc labākās sirdsapziņas un vai līdzekļi patiešām sasnieguši īsto mērķi, nevis "nonākuši politiķu kabatās".

Aptaujas dalībnieki pievērsa uzmanību ar tam, ka ES nav vienota viedokļa par masku izmantošanu un mazumtirdzniecības cenām, kā arī faktam, ka aviokompānijām un prāmju pārvadātājiem bija ļauts būtiski palielinās cenas, ņemot vērā augsto pieprasījumu repatriantu vidū.

Respondent uzsvēra, ka ES atbalsts un kontrole būs vajadzīgi arī tad, kad būs izstrādāta vakcīna pret Covid-19, lai tā būtu pieejama visiem, un ES dalībvalstīm nenāktos konkurēt savā starpā par vakcīnu.

Pēc temata

Tev nepienākas, neesi kārtīgi ēdis! Kā Latvijā dala pabalstus
Latvija veidos fondu ar 100 miljonu eiro kapitālu krīzē cietušajiem uzņēmumiem
Parādu slogs gulsies uz bērniem: Latvijas MK iesaka mazināt apetīti
EK atbalstīja atbalsta plānu Latvijas eksportētājiem: kurš un uz ko var pretendēt
Tagi:
aptauja, Eiropas Savienība

Galvenie temati