00:29 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Latvijā
Saņemt īso saiti
77

Latvijas bankas pēc varasiestāžu norādes pārtraukušas nerezidentu apkalpošanu, tāpēc baltkrieviem nav jēgas pārcelt biznesu uz Latviju, uzskata Aivars Lembergs.

RĪGA, 16. septembris — Sputnik. Baltkrievijas uzņēmumi nepārvāksies uz Latviju, runas par to ir politiskā propaganda, paziņoja Ventspils mērs Aivars Lembergs. Politiķis norādīja: biznesam Latvijā neļaus atvērt kontus, jo varasiestādes devušas norādi – nesadarboties ar nerezidentiem.

Iepriekš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns ziņoja, ka desmit firmas no Baltkrievijas izteikušas vēlmi pārcelt darbību uz Latviju. Baltijas valsts piedāvājumus nopietni izvērtē alrī virkne vadošo Baltkrievijas IT un komunikāciju kompāniju, piezīmēja Rožkalns.

Ventspils mērs Aivars Lembergs iknedēļas preses konferencē, komentējot Rožkalna paziņojumu, teica, ka neviens nekur nepārvāksies. Politiķis atgādināja, ka baltkrievu uzņēmēji ir neredzidenti, bet varasiestādes vietējām bankām likušas atteikties no viņu apkalpošanas.

​Baltkrievu uzņēmējs ir trešās valsts rezidents, skaidroja Lembergs un piezīmēja: iespēja, ka bankas viņam atvērs kontu līdzinās nullei, taču bez konta bizness nav iespējams.

Lembergs atgādināja, ka baltkrievi turklāt nespēs pierādīt ar "batjku" vai viņa aprindām nesaistītas naudas izcelsmi pirms 30 gadiem.

Politiķis uzsvēra, ka no sadarbības ar nerezidentiem pieprasa atteikties ASV.

"Taču mūsējiem ir vienalga – viena banka vairāk vai mazāk. Alga nāk, bet pēc manis – kaut ūdensplūdi. Tāpēc tā ir tīra politiskā propaganta. Neviens nekur nepārvāksies. Protams, var būt kaut kādi izņēmumi, taču viņi nepārcels ražošanu tikai tāpēc, vai vēlēšanu rezultāti ir godīgi vai negodīgi," teica Lembergs.

Viņš piebilda, ka baltkrievu uzņēmējiem būs jāsaņem arī uzturēšanās atļauja. "Bet tā tiek izsniegta uz laiku – šodien ļauj, bet rīt – vairs ne. Pateiks vienu vārdu, piemēram, ka Batjka nemaz nav tik slikts, un viss – persona non grata," – teica Lembergs.

Iepriekš jautājumu par baltkrievu uzņēmumu pārcelšanos uz Latviju komentēja Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis. Arī viņš uzskata, ka tas ir maz ticams. Pirmkārt – Latvijā ir augsti nodokļi. Otrā problēma – saziņas un mācību valoda.

Pēc temata

Pat ja "naciķi" samierināsies ar tūkstošiem slāvu: kas neļauj baltkrievu IT ienākt Latvijā
Krievijas viedokli ignorēt ir neiespējami: Pabriks sūdzas par grūtībām ar vienotību ES
Atlaižu nebūs: bankas nav gatavas atbalstīt uzņēmējus no Baltkrievijas
Tādi kadri mums ir vajadzīgi: Latvija pacīnīsies par baltkrievu speciālistiem
Tagi:
Aivars Lembergs, bankas, Baltkrievija, Latvija

Galvenie temati