04:23 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Latvijā
Saņemt īso saiti
48

Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība par deportāciju attaisnošanu, ieskaitot komentārus sociālajos tīklos.

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. Bijušajam Stopiņu novada domes deputātam Jurijam Vasiļjevam ("Saskaņa") piespriesti piespiedu darbi par komentāru Facebook, vēsta BB.lv.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem, 2019. gadā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā apsūdzētais publicēja Facebook komentāru krievu valodā, kurā tika apgalvots, ka 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā 57 549 Latvijas iedzīvotājus "izveda iegūt izglītību, turklāt bez maksas".

Tāpat publikācijā bija teikts, ka tie, kas atgriezās Latvijā, saņēma lielākus pabalstus, nekā pensijas, tomēr "atgriezties izvēlējās ne visi, jo Sibīrijā viņiem likās labāk".

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska paziņoja, ka Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apstiprināja vienošanos ar tiesāto un piesprieda viņam 240 stundas piespiedu darbos.

Prokuratūra atgādināja, ka, saskaņā ar starptautiskajām tiesībām, deportācijas ir noziegums pret cilvēci, un ka par to attaisnošanu Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība.

Pašlaik Latvijā notiek vēl viens tiesas process ar līdzīgu apsūdzību: Latvijas Krievu savienības valdes locekli Aleksandru Fileju apsūdz pēc Latvijas Krimināllikuma 74. panta – "par genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu" – publikācijas Facebook dēļ.

Filejs uzrakstīja, ka "1940. gada vasara atnesa daudziem tūkstošiem cilvēku ilgi gaidīto atbrīvošanu no neciešamās latifundiju aizgādniecības" un ka deportācija "dāvāja cerību un otru dzīvi, tostarp arī ebreju ģimenēm, kuras tika izsūtītas uz Sibīriju".

Pēc temata

Fašisti kā "atbrīvotāji": Latvija un Igaunija pastāstīs tūristiem "pareizo" vēsturi
PSRS latviešu vaina ebreju slepkavībās tika noklusēta: ASV vēsturnieks par Arāja komandu
Bijušais deputāts krievu valodā "ņirgājies" par latviešu deportācijām: VDD prasa tiesu
Okupācijas muzejs nodeva deportācijas vagonu Torņakalnā Rīgas domei

Galvenie temati