12:36 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Latvijā
Saņemt īso saiti
11

Mācību gads nupat jau sāksies, tomēr bērnudārzos vēl joprojām aktuāla ir pedagogu trūkuma problēma.

RĪGA, 1. septembris - Sputnik. Vēl aizvien aktuāls ir jautājums par bērnudārza audzinātāju trūkumu mācību gada priekšvakarā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Baiba Baškere, vēsta jauns.lv.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban skolās un bērnudārzos vērojams būtisks kadru trūkums. Vēl aizvien saglabājušās 470 vakantās vietas, to vidū – 150 bērnudārza audzinātāji.

Baškere atzīmēja, ka IZM bāzē patlaban nav iekļautas visas vakantās vietas, jo vēl turpinās sarunas un tiekot noslēgti līgumi. Tāpēc dati par 150 audzinātājiem ir aptuveni, precīzs brīvo vietu skaits būs zināms septembra pirmajās nedēļās.

Tāpat IZM lūgusi katru pašvaldību atsūtīt informāciju par situāciju, kāda viņiem veidojas ar bērnudārza audzinātājiem. Tomēr līdz 18. augustam atsaukušās tikai 55 pašvaldības no 87.

Iepriekš IZM pārstāve pauda viedokli, ka bēdīgais stāvoklis ar audzinātāju un skolotāju trūkumu, iespējams, saistīts ar zemajām algām un lielo slodzi.

Statistika rāda, ka lielākais kadru trūkums vērojams starp latviešu valodas un svešvalodu, kā arī matemātikas pasniedzējiem. Trūkst arī logopēdu, psihologu un sociālo darbinieku.

Pedagogu trūkums skolās vērojams jau ilgus gadus, slodze tiek sadalīta starp esošajiem skolotājiem, kuri rezultātā ir spiesti strādāt daudz vairāk. Īpaši aktuāla šī problēma ir lielpilsētās.

Pēc temata

Nacionālā apvienība pasludināja latviešu valodas uzvaru pār krievu valodu bērnudārzos
Dānijas bērnudārzos aizliegti plīša lācīši
Mārupē koronavīrusa dēļ tika slēgts bērnudārzs
Uz bērnudārzu – ar izziņu: vecākiem nāksies atskaitīties par savu pārvietošanos
Tagi:
bērni, IZM

Galvenie temati