10:09 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
30

Vēlēšanu rezultātus iecirkņos Puškina licejā un Rīgas klasiskajā ģimnāzijā var atzīt par spēkā neesošiem.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Partijas "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība (LKS) izvērtē iespējas apstrīdēt Rīgas domes vēlēšanu rezultātus, paziņoja abu partiju pārstāvji diskusijas gaitā Latvijas televīzijā.

Iepriekš kļuva zināms, ka vēlēšanu iecirkņos Puškina licejā un Rīgas klasiskajā ģimnāzijā konstatētas vairāk nekā 600 neapzīmogotas aploksnes, ko nav iespējams ņemt vērā vēlēšanu rezultātu skaitīšanā. Centrālā vēlēšanu komisija lūdza Valsts drošības dienestu pārbaudīt minēto faktu.

Partija "Alternatīva" sadarbībā ar juristiem sagatavos iesniegumu tiesībsargājošajām iestādēm šīs situācijas aspektā, informēja partijas pārstāvis Aleksejs Rosļikovs. Viņš norādīja, ka ir jānoskaidro, kas un ar kādu mērķi iemetis vēlēšanu urnās neapzīmogotas aploksnes, jo nav iespējams, ka tā būtu cilvēciska kļūda.

"Saskaņas" pārstāvis Andris Morozovs paziņoja, ka gadījumā, ja "Alternatīva" nevērsīsies varasiestādēs sakarā ar šo gadījumu, to paveiks "Saskaņa", jo par nederīgiem atzītie biļeteni var mainīt vēlēšanu rezultātus kādam deputāta kandidātam.

LKS pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs paziņoja, ka šodien viņa partija pieņems lēmumu par to, vai vēlēšanu rezultāti būtu pārsūdzami.

CVK vadītāja Kristīne Bērziņa iepriekš paziņoja, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus iespējams apstrīdēt līdz trešdienai.

Vēlēšanu rezultāti liecina, ka Rīgas domē strādās septiņi politiskie spēki. Apvienība "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie" varētu saņemt 18 mandātus, "Saskaņa" - 12, "Jaunā Vienotiba" — 10, Nacionālā apvienība un Reģionu apvienība – 7, "Gods kalpot Rīgai" — 5 , LKS — 4 un Jaunā konservatīvā partija — 4 mandātus.

Pēc temata

Nacionālais triumfs neizdevās: Latvijas iedzīvotāji vēlas Rīgu ar geju parādi
Latvijas CVK Rīgas domes vēlēšanās ņems vērā balsis no neapzīmogotajām aploksnēm
Čekušins: katrs rīdzinieks ir svarīgs, pat ja viņš nebalso par "Saskaņu"
Latviešu sociologs pastāstīja, kā partiju reitingi ietekmē vēlēšanas
Tagi:
vēlēšanas, Rīgas dome, Saskaņa

Galvenie temati