00:58 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
99

Latvijā lolo lielas cerības uz politiskajiem bēgļiem no Baltkrievijas – viņi it kā atrisināšot valsts demogrāfijas problēmas.

RĪGA, 28. augusts – Sputnik. Latvijai derētu vienkāršot Baltkrievijas pilsoņu pieņemšanu, kuri tiecas pamest valsti, sacīja telekanāla RigaTV24 ēterā Latvijas Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Pagājušajā nedēļā Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs paziņoja, ka Latvija ir gatava pieņemt politiskos bēgļus no Baltkrievijas. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, no savas puses, piedāvā patvērumu Baltkrievijas kompānijām.

Pēc Kulberga domām, baltkrievu migranti spēj gan atrisināt Latvijas demogrāfijas problēmas, gan palīdzēt tikt galā ar darbaspēka trūkumu.

"Manuprāt, ja mēs runājam par politisko nākotni, kā arī par dzimstības problēmām Latvijā, tad baltkrievu emigranti, kuri, diemžēl, šobrīd bēg no režīma – tie ir labākie migranti Latvijai no visiem iespējamajiem. Tie ir ļoti izglītoti, ļoti nacionāli, ļoti tuvi mums pēc morāles un domāšanas cilvēki, patiešām labs darbaspēks. Uzskatu, ka mums ir jāatver robežas visiem, kurš brauc no turienes labākas dzīves meklējumos," sacīja Kulbergs.

Atzīmēsim, ka darba migranti no Ukrainas vairs neizraisa Baltijas valstīs tādu entuziasmu – nacionāli norūpējušies politiķi nav gatavi risināt demogrāfijas problēmas ar cilvēku palīdzību, kuri sarunājas lielākoties krievu valodā.

Pēc temata

Sociologs: krievi Latvijā nav migranti, bet daļa no kopējās nākotnes
Migranti no Austrumeiropas sūdzas par vergu darbu Lielbritānijā
Latvijas iedzīvotāji ir noilgojušies pēc "stiprās rokas"
Lietuviešu ekonomists izsmēja Lielbritānijas cīņu ar imigrāciju
Tagi:
demogrāfija, Latvija, Baltkrievija

Galvenie temati