16:44 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2064
  • RUB89.5913
Latvijā
Saņemt īso saiti
39

Galvenais demonstratīvajā spriedumā Oļegam Burakam ir parādīt, ka jebkāda sadarbība ar Krieviju tiks bargi sodīta, paziņoja Latvijas politiskais aktīvists Vladimirs Lindermans.

RĪGA, 18. augusts – Sputnik. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa bijušo Latvijas IeM darbinieku Oļegu Buraku atzinusi par vainīgu spiegošanā Krievijas labā un piesprieda viņam 15 gadu cietumsodu. Tiesa nolēma, ka Buraks ir vainīgs noziegumā, kurš aprakstīts Latvijas Republikas Krimināllikuma 85. panta 2. daļā. Advokāte Imma Jansone paziņoja, ka lietā nav Buraka vainu apliecinošu pierādījumu, pats viņš sevi par vainīgu neatzīst.

Politiskais aktīvists Vladimirs Lindermans novērtēja spriedumu kā "augstākajā mērā bargu un pēc būtības bezprecedentu".

"Man ir grūti izskaidrot tā bargumu. Iespējams, aiz tā stāv politiska demonstrācija attiecībā pret visiem, kas legāli sadarbojas ar Krieviju, vai personīga atriebība Burakam," sacīja Sputnik Latvija Lindermans.

Viņš uzsvēra, ka lieta ir ne tik daudz neiedomājamā sprieduma bardzībā, cik tā absolūtā nepamatotībā.

"Buraka vainas pierādījumi faktiski trūkst, un pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu. Advokāte pateica, ka Buraka vainas pierādījumu nav – nedz tiešu, nedz netiešu. Buraks nebija politiskais aktīvists – viņš ir pensionārs, bijušais Latvijas IeM tehniskais darbinieks un virsnieks. Viņš cīnījās ar korupciju savā iestādē, tādēļ, iespējams, "atlidoja" no tiem, kam viņš bojājis dzīvi," spriež Lindermans.

Neskatoties uz to, pēc viņa sacītā, galvenais šajā demonstratīvajā spriedumā ir pret Krieviju vērsta motivācija: parādīt, ka jebkāda veida sadarbība ar Krieviju tiks bargi sodīta.

Buraka advokāte paziņoja, ka tik bargajam tiesas lēmumam nav pierādījuma bāzes un to sagraus nākamās instances tiesa. Jansone paziņoja Sputnik par nolūku iesniegt apelāciju spriedumam.

Pēc temata

Rusofobijas un spiegu mānijas upuris. Apsūdzība prasa "spiegam" 15 gadus cietumā
Pietiek ņirgāties par pensionāru: Rīgā notiks pikets Oļega Buraka aizstāvībai
"Viņš ir nevainīgs": kādēļ bankas draudi Burakam ir pielīdzināmi spīdzināšanai
"Krievu spiega" lieta: kas pasūtījis Oļegu Buraku
Tagi:
spiegs, Buraks, Vladimirs Lindermans

Galvenie temati