20:39 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Rīgas iedzīvotāja pasūdzējās par to, ka nevar ne par ko vienoties ar ēdienu piegādes kurjeriem, jo viņi nerunā latviski.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Portāla Skaties.lv "Sūdzību dēlī" Rīgas iedzīvotāja Diāna padalījās savā dvēseles kliedzienā. Izrādās, kurjeri, kuri piegādā Latvijas galvaspilsētā ēdinu, neprot latviešu valodu.

Tostarp rīdziniece pasūdzējās par servisu "Bolt" un "Wolt" apkalpošanu. Viņa sūdzas par to, ka to kurjeri maksimums prot lietot angļu valodu, turklāt runā tajā visnotaļ slikti. Par latviešu valodu pat nav ne runas.

Tas, pēc viņas sacītā, izraisa neērtības adreses precizēšanas gadījumā. Kurjers zvana pasūtītājam, bet vienoties ar viņu nespēj. Turklāt Diāna uzsver, ka saskārusies ar šādu situāciju ne vienu reizi vien.

"Man jautājums, vai strādājot klientu apkalpošanas sfērā Latvijā, var nezināt latviešu valodu?" pauž sašutumu Diāna.

Komentāros zem viņas sūdzības citi lietotāji ātri atrada valodas izgāšanās iemeslu apkalpošanas nozarē. Pēc viņu novērojumiem, par kurjeriem parasti iet strādāt ārzemju studenti, kur pat negrasās mācīties valsts valodu Latvijā.

Vērts atzīmēt, ka Somijas ēdienu piegādes serviss "Wolt" un Igaunijas taksometru serviss "Bolt" 2020. gadā ieņēma augstākās vietas Eiropas 1000 visātrāk augošo kompāniju reitingā pēc izdevuma Financial Times un pētījumu kompānijas "Statista" versijas.

Pēc temata

Valsts valoda un "mežabrāļi": apkopoti Levita pirmā prezidentūras gada kopsavilkums
Kāpēc Latvijai kārtējais izlēciens attiecībās ar Krieviju? Lindermans par ideoloģisko indi
Latviešu un latgaļu valodas ir apdraudētas: tulkotājs par to obligāto apgūšanu Latvijā
"Cik ilgi pieļausim?": latvietis sašutis par interviju LTV ar skolnieci krievu valodā
Tagi:
latviešu valoda, Rīga

Galvenie temati