20:27 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Cilvēkiem, kuri ierodas ar personīgajām automašīnām Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, būs jāiesniedz savi dati Robežsardzes dienestam vai SPKC un jāaizpilda dokuments par pašizolācijas ievērošanu.

RĪGA, 29. jūlijs — Sputnik. No 1. augusta personām, kas ierodas ar personīgajām automašīnām Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, būs jāaizpilda deklarācija par pašizolācijas ievērošanu, informēja veselības ministre Ilze Viņķele, vēsta tvnet.lv.

Viņu pienākums ir iesniegt datus Valsts robežsardzes dienestam vai Slimību profilakses un kontroles centram.

No 16. jūlija šī prasība attiecināta uz visiem, kuri ierodas Latvijā ar starptautisko pasažieru transportu. Prasība reģistrēties attiecas arī uz tiem, kuri ierodas Latvijā ar privātajām lidmašīnām un jahtām.

Vispirms dati par iebraucējiem tiks apkopoti dokumentu formātā, tomēr dažu nedēļu laikā plānots izstrādāt elektronisko sistēmu. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits informēja, ka iebraucēju elektroniskās reģistrācijas sistēmu izstrādā starptautiskā lidosta "Rīga" – vispirms pati savām vajadzībām, pēc tam tā tiks adaptēta arī citām nozarēm.

Iebraucēju anketas tiks apstrādātas atbilstoši saslimstības rādītājiem valstī, no kuras viņi ieradušies. Informācija tiks nodota SPKC un Valsts policijai. Dati par iebraucējiem tiks glabāti 14 dienas.

Pēc temata

Latvijā pastiprina pašizolācijā esošo iedzīvotāju kontroli un aicina ziņot par pārkāpējiem
Robežu slēgt? Latvijas valdība vēlas atjaunot karantīnu
Par pašizolācijas režīma neievērošanu ārzemniekiem anulēs vīzas un uzturēšanās atļaujas
Latvijas policija nesnauž: ierosinātas divas lietas par pašizolācijas pārkāpumiem
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Krievija, Baltkrievija

Galvenie temati