21:14 06 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Latvijā
Saņemt īso saiti
49

Situācija ar Covid-19 gadījumu skaita izaugsmi pasaulē pastāvīgi mainās, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs pastāvīgi atjauno "sarkano" valstu sarakstu, pēc kuru apmeklēšanas jāpavada divas nedēļas pašizolācijā.

RĪGA, 26. jūlijs – Sputnik. Covid-19 gadījumu skaita pieauguma Čehijā dēļ, Latvija un Igaunija iekļāva šo valsti ceļošanai nedrošo valstu sarakstā, tādēļ ierodoties no Čehijas nāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, raksta Radio Prāga ar atsauci uz Čehijas ĀM.

Ārpolitikas iestādes vadītājs Tomašs Petršičeks pastāstīja, ka patlaban ES robežās nav kopīgu kritēriju riska līmeņa noteikšanā, kas apgrūtina situāciju.

"Dažās valstīs slieksnis sastāda 10 inficēšanās gadījumus uz 100 tūkstošiem cilvēku, citās – 50 gadījumus. Es vēlos apspriest to ar kolēģiem no ES," paziņoja Petršičeks.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāva valstu sarakstā, pēc kuru apmeklēšanas nāksies ievērot divu nedēļu pašizolāciju, Horvātiju.

Atgādināsim, ka SPKC un Veselības ministrija joprojām neiesaka bez nepieciešamības izbraukt ārpus Latvijas, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

Pirmajā vietā starp ES un EEZ valstīm joprojām ir Zviedrija, tur tiek atzīmēti 103,4 Covid-19 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Otrajā vietā seko Luksemburga ar 90,7 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku, trešajā vietā ir Portugāle – 47,7 gadījumi uz 100 tūkstošiem.

Pēc temata

ES izslēdza divas valstis no braucienu ierobežojumu atcelšanai ieteicamo saraksta
Kurās ES valstīs un ar kādiem nosacījumiem drīkst iebraukt. Atvērta speciāla mājaslapa

Galvenie temati