16:52 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
57

Pārdevēji bez maskām un cimdiem iepako preci, kasa matus un aiztiek telefonu tieši aiz letes: Rīgas iedzīvotāji sūdzas par pilnu higiēnas trūkumu Rīgas Centrāltirgū.

RĪGA, 26. jūlijs – Sputnik. Raidījumā "Bez Tabu" rīdzinieki novērtēja sanitāros apstākļus Rīgas Centrāltirgū, un no viņu aizrādījumiem uznāk šausmas, raksta Rus.lsm.lv.

Kāda rīdziniece pastāstīja, ka savām acīm redzējusi pārdevēju, kura ar rokām bez cimdiem iepakoja pankūkas, pēc tam sāka griezt sieru, pēcāk sāka kasīt galvu un beigās paņēma telefonu rokās. Nekādu pazīmju par roku mazgāšanu vai vismaz to apstrādāšanu ar antiseptisko līdzekļi nebija.

Turklāt tiek atzīmēts, ka sieru, kurš tika sagriezts ar rokām bez cimdiem, pārdevēja pēcāk laipni piedāvā pagaršot, pastiepjot to pircējam ar tām pašām plikajām rokām.

Vēl viens tirgus apmeklētājs pievērsa uzmanību tam, ka viņš vispār nav redzējis nevienu pārdevēju cimdos un sejas aizsargmaskā.

Un raidījuma "Bez Tabu" reportieri apstiprina šīs nemierinošās ziņas. Maz kurš pārdevējs strādā cimdos. Tiesa, ir atbildīgāki tirgotāji. Viņi uzvelk vienu cimdu vai ņem preci ar roku mazā celofāna maisiņā.

Latvijas Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) komentēja situāciju, atzīmējot, ka bieži rīko pārbaudes tirgū. Šogad jau ir bijušas 119 pārbaudes. Vienpadsmit pārbaudes notika piena paviljonā.

Un kā norādīja Latvijas PVD pārstāve Tatjana Marčenkova, gadījumā ar pārdevēju un sieru tika pārkāptas visas iespējamās sanitāri higiēniskās prasības.

Tostarp Marčenkova uzsvēra, ka iepakot produktus drīkst tikai vienreizlietojamos cimdos, kuri ir jāizmet pēc iepakošanas un jāaizstāj ar citiem.

Ja runā par aizsargmasku lietošanu, tad šeit ir vērts atcerēties, ka pēc vairuma Covid-19 izplatības apturēšanas nolūkos ieviesto ierobežojumu atcelšanas aizsargmaskas pārstāja būt obligātas, atrodoties publiskās vietās.

Pēc temata

Saeimas deputāte sūdzas par slimnīcu Rīgā augsto sejas masku cenu dēļ
Bīstami konservi: PVD lūdz veikalus izņemt no tirdzniecības noteikta kombināta produkciju
Viņķele: atsevišķi ierobežojumi paliks spēkā līdz pat gada beigām
Tagi:
Rīgas Centrāltirgus

Galvenie temati