18:28 17 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
45

Bijušais KNAB vadītājs, iespējams, piesaistījis zvērinātu advokātu mēģinājumam dot kukuli maksājumu iestādes darbības licences saņemšanai.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas nodevušas kriminālvajāšanas sākumam lietu par kukuļa piesavināšanos 135 tūkstošu eiro apmērā.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde konstatēja, ka Latvijas Republikā reģistrēta uzņēmuma darbinieks no patiesā labuma guvēja saņēma prettiesisku rīkojumu piekukuļot kādas komisijas darbiniekus, lai tie izsniegtu licenci maksājumu iestādes darbībai, jo viņam bija zināms, ka ir problēmas izpildīt visas nepieciešamās prasības licences maksājumu iestādes darbībai iegūšanai.

Noziedzīgā nodoma īstenošanai uzņēmuma darbinieks vienojās ar kādu citu bijušo valsts iestādes vadītāju, lai viņš, izmantojot savu personīgo pazīšanos, piesaista zvērinātu advokātu, kura uzdevums būs atrast personu no komisijas, kuru piekukuļojot, uzņēmums saņemtu licenci maksājumu iestādes darbībai.

Tomēr organizētās grupas dalībniekiem savu nodomu īstenot neizdevās, jo neviens komisijas loceklis nepiekrita pieņemt kukuli. Saņemot atteikumu, organizētās grupas dalībnieki vienojās par kukuļa 135 000 eiro apmērā piesavināšanos.

Saņemot pietiekamu pierādījumu apjomu, šī gada jūnijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu pret trim personām Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Aizdomās turamo vārdi nav atklāti, taču medijiem kļuvis zināms, ka viens no viņiem ir bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Normunds Vilnītis. Aizdomās turama arī advokāte Ieva Ramiņa un vēl viens bijušais KNAB darbinieks Andrejs Vasiļevičs. Kukuli Vilnīša firmai it kā nodevusi Polijas kompānija GPN Data Europe.

Pēc temata

Noskaidrojies, kādas apsūdzības izvirzītas Normundam Vilnītim
Tagi:
Latvija, korupcija, KNAB

Galvenie temati