17:53 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Nelielais nokrišņu daudzums un augstā gaisa temperatūra jau ne vienu gadu vien ietekmē ražu. Sliktākā situācija izveidojusies Rietumkurzemē, pastāstīja eksperts.

RĪGA, 30. jūnijs — Sputnik.  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils uzskata: ja jūlijā nokrišņu daudzums būs neliels, var izcelties nopietns sausums, kas negatīvi ietekmēs ražu, raksta Lsm.lv. Taču, ja atlikušajos vasaras mēnešos situācija uzlabosies, kaitējums ražai nebūs liels.

Narvils atzīmēja, ka šis nav pirmais gads, kad augiem ļoti nepieciešami nokrišņi, tomēr to daudzums nav pietiekams. Kopš vasaras sākuma tikai dažviet fiksētais nokrišņu daudzums sasniedz trešo daļu normas. Nesenie pērkona negaisi, kas sasniedza Latviju, bija tikai lokāla parādība, un situāciju kopumā tie nemainīja.

Speciālists uzskata: ja tamlīdzīga situācija saglabāsies, gaidāms sausums. Valgmes trūkums negatīvi ietekmēs augļu un ogu ražu. Ļaunākā situācija izveidojusies Rietumkurzemē, atzīmēja Narvils.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

Pēc temata

Mums ir 20 tūkstoši jaunu bezdarbnieku: viesstrādnieku lauksaimniecībā nebūs
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Zemnieki Latvijā spiesti pielāgoties klimata pārmaiņām dabā
Latvijas iedzīvotāji samaksās par cīņu ar klimata izmaiņām
Tagi:
Latvija, lauksaimniecība, laiks

Galvenie temati