05:10 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū parādījusi, ka aizvien lielāks skaits cilvēku nesaskata priekšrocības dzīvē galvaspilsētā vai neredz starpību starp dzīvi galvaspilsētā un citviet valstī.

RĪGA, 29. jūnijs — Sputnik. Aizvien lielāks skaits cilvēku nesaskata īpašas priekšrocības dzīvē galvaspilsētā – par to liecina aptauja, ko organizēja sabiedriskās domas pētījumu aģentūra SKDS, vēsta jauns.lv.

Aptauja notikusi 2020. gadā. Tajā respondenti tika lūgti pastāstīt, vai dzīve Rīgā ir labāka nekā citviet Latvijā. Uz jautājumu apstiprinoši atbildējuši 56% aptaujāto valsts iedzīvotāju, 24% uzsvēra, ka dzīve Rīgā ir daudz labāka, bet 32% atbildēja – ka vien nedaudz labāka.

Jāpiebilst, ka nu jau vairākus gadus sarūk respondentu skaits, kuri uz jautājumu atbildējuši apstiprinoši. Tam, ka dzīve Rīgā ir labāka nekā citur Latvijā, aptaujātie piekrita visbiežāk 2003. gadā – 72% respondentu uzskatīja dzīvi Rīgā par priekšrocību.

2020. gada aptaujā 11% respondentu atbildēja, ka dzīve Rīgā kopumā ir sliktāka, 8% no viņiem atzīmēja, ka tā ir mazliet sliktāka, bet 3% norādīja, ka dzīve galvaspilsētā ir daudz sliktāka nekā citās Latvijas vietās.

Nekādu starpību nesaskatīja 26% respondentu – šis rādītājs ir augstākais visā aptaujas norises laikā.

Tikai 7% respondentu nevarēja sniegt konkrētu atbildi.

Pēc temata

Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Rīgai uzbrūk kaijas: sašutušie rīdzinieki aktivizējuši balsojumu pret putniem
Bijušais mērs paskaidroja, kā padarīt Rīgu par iedzīvotājiem pievilcīgāku
Tagi:
Rīga, aptauja, SKDS

Galvenie temati