19:52 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Diezin vai labklājības ministre Ramona Petraviča spēj atrisināt valsts sociālās problēmas, uzskata Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa" Vitālijs Orlovs.

RĪGA, 27. jūnijs – Sputnik. Garantētā minimālā ienākuma līmenis Latvijā neatbilst Satversmei, lēma Satversmes tiesa. Likumdevēji nav noteikuši vajadzības, kādām tiek izmaksāts pabalsts, un nav izstrādājuši tā aprēķina metodiku, uzvēra ST kolēģija. Patlaban garantētais minimālais ienākums Latvijā ir 64 eiro. Tagadējā labklājības ministre Ramona Petraviča, kuras ziņā ir garantētais minimālais ienākums, nespēj atrisināt sociālās problēmas Latvijā, uzskata Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa", Sociālo lietu komisijas loceklis Vitālijs Orlovs.

"Satversmes tiesas lēmumi ir jāpilda, tāpēc, domāju, valdošie tagad aprēķinās iztikas minimumu no jauna un izsvītros no tā noteiktus punktus, lai padarītu to atbilstošu summai, ko viņi var atvēlēt," Orlovs teica sarunā ar Sputnik Latvija.

Pēc viņa vārdiem, pēc iepazīšanās ar Satversmes tiesas lēmumu, tiks nosūtīti ierosinājumi un jautājumi labklājībkas ministrei.

"Nevienam nav noslēpums, ka viņa ir pati vājākā ministre. Savu naudu pensiju un sociālo pabalstu palielināšanai resors atdeva Veselības ministrijai, par ko ļoti lepojās. Neesmu drošs, ka pašreizējā ministre spēj atrisināt garantētā minimālā ienākuma problēmu valstī. Paskatīsimies. Par ko izšķirsies valdošie, lai izpildītu tiesas lēmumu," piezīmēja Orlovs.

Latvijas Satversmes tiesa uzdevusi Saeimai un valdībai panākt garantētā minimālā ienākuma atbilstību valsts pamatlikumam līdz 2021. gada 1. janvārim.

Орлов: власти подгонят прожиточный минимум под удобную им сумму

Pēc temata

Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Bezdarbnieku armija Latvijā? Nopērciet visiem divus koferus vai ziepes un striķi
Latvijas panākumu stāsts: ekonomisti atklājuši patiesību par vidējo algu 1100 eiro apmērā
Bijušo politiķu pabalstiem aiziet vairāk naudas, nekā sociālajiem pabalstiem
Tagi:
Saskaņa, Latvija

Galvenie temati