19:39 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
485

Izmantojot Rail Baltica militāros nolūkos, maģistrāles cena pieaugs vēl vairāk – būs nepieciešams izveidot speciālus terminālus vairākas tonnas smagās bruņutehnikas pieņemšanai.

RĪGA, 26. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija piedāvājusi izbūvēt atzaru no Baltijas dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica uz Ādažu militāro bāzi. Tādējādi Latvija nodrošinās NATO militāro spēku mobilitāti savā teritorijā, paskaidroja militārā iestāde.

Kopš paša sākuma bija skaits, kā tieši Rail Baltica tiks izmantota, pateica Sputnik Latvija Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas prezidenta vietnieks, militāro zinātņu doktors Konstantīns Sivkovs.

"Maģistrāle tā arī attīstīties, kā dubultās nozīmes projekts – civilajām un militārajām vajadzībām. Jebkādām dzelzceļa maģistrālēm, izņemot sekundārās, ir militāra nozīme," atzīmēja Sivkovs.

Pēc eksperta sacītā, lēmuma pieņemšanas gadījumā par maģistrāles izmantošanu militāros nolūkos, Latvijai nāksies izbūvēt pie Rail Baltica attiecīgus termināļus militārās tehnikas pieņemšanai – piemēram, vācu un amerikāņu tanku pārkraušanai, kuru svars sasniedz 70 tonnas.

Šobrīd tehniku, kura ierodas pa dzelzceļu, izkrauj Garkalnes stacijā, aptuveni 10 kilometru attālumā no Ādažu bāzes. Latvijas Aizsardzības ministrija uzsver, ka bruņutehnikas pārvietošana ar kravas mašīnu palīdzību šajā posmā prasa gan nopietnu loģistikas plānošanu, gan finanšu līdzekļus.

Eiropas sliežu standarta dzelzceļam Rail Baltica, saskaņā ar ieceri, ir jāsavieno Baltijas valstis ar Poliju. Latvijā un Igaunijā paredzēts izbūvēt aptuveni 300 kilometrus garus posmus katrā no tām, Lietuvā – 360 kilometrus.

Eiropas Revīziju palāta jūnijā paziņoja, ka dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica projekts ir ekonomiski nepamatots. Saskaņā ar agrīnajām prognozēm, ar 5,8 miljardu investīcijām Rail Baltica bija jāatnes 16 miljardu eiro peļņa. 2019. gadā veiktā analītiskā ekspertīze konstatēja, ka īstenošanas gadījumā projekts nesīs vismaz 4 miljardu eiro lielus zaudējumus.

Сивков: Латвии дорого обойдется желание возить танки по Rail Baltica

Pēc temata

Zaiceva: priekš kam Latvijai Rail Baltica, ja pasažieru pārvadājumi 2 gadus būs "miruši"
Kā Rail Baltica šķērsos Pārdaugavu? Rīdzinieki uztraucas par gaidāmajām pārmaiņām
Eksperts pastāstīja par Rail Baltica galveno jautājumu pēc cenas pieauguma
Latvijā neielūdza: Rinkēvičs komentēja ASV prezidenta lēmumu par kareivju izvešanu

Galvenie temati