23:40 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
33

Latvijā būtu nepieciešams pilnveidot izglītību un veselības aprūpi, ekonomiku un sociālo nodrošinājumu, bet deputāti pievēršas neesošajai Georga lentītes problēmai.

Rīga, 20. jūnijs – Sputnik. Iepriekš pie parlamenta ēkas notika pikets ar lozungu "Aizliegt muļķus Saeimā", ko organizēja Latvijas Krievu savienība (LKS) sadarbībā ar Latvijas Antinacistisko komiteju. Akcijas dalībnieki iebilda pret politiķu vēlmi aizliegt Georga lentīti Latvijā. Jūnija sākumā deputāta Artusa Kaimiņa vadītā Saeimas komisija atbalstīja Nacionālās apvienības ierosinātos grozījumus, kuri aizliedz Georga lentītes nēsāšanu sabiedriskos pasākumos un mītiņos valstī.

Neviens Latvijā nepiespiež nēsāt Georga lentīti, taču ikviena cilvēka tiesības ir to piestiprināt, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viens no piketa dalībniekiem, pedagoģijas zinātņu doktors, LKS biedrs Jakovs Pliners.

"Parasti mēs nēsājam Georga lentīti par godu Uzvaras dienai. Tā simbolizē, ka mēs atceramies un godājam Uzvaru pār fašismu, lepojamies ar to, ko paveikuši mūsu tēvi, vectēvi un vecvectēvi, lai atbrīvotu Eiropu no brūnā mēra. Geoda lenta bija Georga krusta kavalieriem, Georga lenta bija medaļai "Par uzvaru pār Vāciju" un Slavas ordenim. Tas ir gan Uzvaras, gan mūsu pateicības uzvarētājiem simbols," uzsvēra Pliners.

Viņš atgādināja, ka Sarkanās armijas sastāvā pret fašismu cīnījās divas latviešu divīzijas, un pastāstīja, ka 9. maijā pie viņa mēs pienākt latvieši – sarkanarmiešu pēcteči. Viņš uzsvēra: ja toreiz nebūtu izcīnīta uzvara, nebūtu ne tagadējās Latvijas ar tās prezidentu, ne Saeimas ar tādu Kaimiņu, ne Eiropas ar tās Eiropas Parlamentu.

"Patlaban Saeimai ir milzums problēmu – nepieciešams pilnveidot izglītību un veselības aprūpi, ekonomiku un sociālo nodrošinājumu. Bet deputāti bīda uz priekšu neesošas problēmas, lai novērstu tautu no patiešām vitāli svarīgiem jautājumiem," paziņoja Pliners.

1769. gadā imperatore Jekaterina II nodibināja apbalvojumu Krievijas armijas virsniekiem par personisko drosmi cīņas laukā – Sv. Georga ordeni. Tas bija jānēsā "zīda lentē ar trim melnām un divām dzeltenām joslām", kas vēlāk tika iedēvēta par Georga lenti. Tās krāsas simbolizē karu: oranžā – liesmu krāsa, melnā – dūmu krāsa. Mūsdienās oranžmelnā lentīte ir Uzvaras dienas simbols.

Плинер: в Латвии каждый имеет право носить георгиевскую ленточку

Pēc temata

Ierados "Kūriņā" ar Georga lentīti un saņēmu 30% atlaidi – blogera eksperiments
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Krievu valodu aizvākt, Georga lentes aizliegt: Lindermans par Latvijas perspektīvām
Tagi:
Jakovs Pliners, Uzvaras diena, Georga lentīte, Latvija

Galvenie temati