00:21 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Sākusies Brīvības pieminekļa jaunā izgaismošanas projekta publiskā apspriešana: arhitektonisko koncepciju iespējams apskatīties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. 2019. gadā bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers, būdams apbēdināts ar to, ka Latvijas galvenais monuments – Brīvības piemineklis – tumsā pazūd, organizēja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu.

Lai pienācīgi izgaismotu Mildu, bija nepieciešams savākt 500 tūkstošus eiro, saskaņā ar aptuvenajām aplēsēm.

Pēc gada ar saņemtajiem ziedojumiem jau pietika tam, lai izstrādātu arhitektonisko koncepciju. Un sākas publiskā apspriešana par to, kā jāizskatās pieminekļa izgaismojumam.

Arhitektonisko koncepciju iespējams apskatīties un apspriest Latvijas Nacionālā bibliotēkā līdz augusta beigām. Pēc tam to vedīs uz citām Latvijas bibliotēkām.

Nākamais solis būs būvprojekts. Minimālā apjomā tas jau ir izstrādāts Latvijas arhitekta Austra Mailīša un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna vadībā.

Pēc Mailīša sacītā, jaunā veidā izgaismotajam Brīvības piemineklim jākļūst par cienīgāku un gaišāku, savukārt zvaigznēm uz tā "patiešām jāiemirdzas".

Atgādināsim, ka visu šo iecerējušais Zatlers atzīmēja, ka monuments, kurš Rīgas centrā atrodas jau vairāk nekā 80 gadus, nedrīkst naktīs kļūt neredzams, jo "naktī brīvība nepazūd".

Savukārt ziedojumu vākšanas organizācijā "Ziedot.lv" uzsvēra, ka, lai izvilktu pieminekli no tumsas, ir nepieciešams katra Latvijas iedzīvotāja atbalsts.

Pēc temata

Latvijas eksprezidents vāc līdzekļus Brīvības piemineklim
Nesiet sveces pie Brīvības pieminekļa: Latvija piemin masu slepkavības upurus Rumbulā
KF vēstnieks Latvijā: oficiālā Rīga aizmirsa, kurš nosargāja Mildu
Tagi:
Brīvības piemineklis

Galvenie temati