06:49 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Latvijā
Saņemt īso saiti
44

Zobārste no Indijas Jagriti Kakar, kas strādā un dzīvo Rīgā, pastāstīja par savu bērnu integrāciju Latvijas kultūrā un tās kultūras saglabāšanu, kura viņiem ir dzimtā. Hindi latviešu valodai netraucē.

RĪGA, 15. jūnijs – Sputnik. Radio Baltkom intervijā Jagriti Kakar – zobārste no Indijas, kura dzīvo un strādā Rīgā, pastāstīja par to, kā latviešu kultūrā integrējušies viņas bērni, kuri ir dzimuši Latvijā.

Sieviete atzīmēja, ka viņas bērni ideāli runā latviešu valodā un apmeklē latviešu bērnudārzu. Turklāt dažu vārdu nozīmi, ko lieto viņa bērni, Kakar pati mēdz nesaprast, un viņai nākas izmantot Google Translate.

Taču mājās, ģimenē, vecāki ar bērniem runā hindi un angliski. Prakse rāda, ka viņu zināšanām latviešu valodā tas netraucē.

Kakar uzskata, ka bērniem ir jāzina par vecāku kultūru. Jāzina valoda. Viņu vecmāmiņas un vectēvi latviski, protams, nerunā.

Un šajā Latvijā dzīvojošajā indiešu ģimenē bērni zina par Indijas kultūru, zina vietējos festivālus un svētkus. Tāpat viņi ir integrēti arī latviešu kultūrā un, drīzāk, pat vairāk pieņem to, nekā indiešu, atzīst Kakar.

Ģimene svin Līgo un krāso olas Lieldienās. Taču Kakar atzīmēja, ka viņas sirds tomēr ir Indijā, neraugoties pat uz to, ka viņa dzīvo Latvijā. Bet viņas bērni ir drīzāk 50% uz 50%.

Pēc temata

Kas vēl Latvijā runā 10 valodās: ēdināšanas nozare priecājas par strādniekiem no Indijas
Visaktīvāk Latvija un Indija vēlas attīstīt sadarbību dzelzceļu nozarē
Tagi:
bērni, Latvija, latviešu valoda, integrācija

Galvenie temati