02:07 02 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Latvijā
Saņemt īso saiti
66

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Roberts Skraučs atklāja, ka lēmums atlikt iepirkumu saistīts ar vēlmi veltīt visus spēkus bruņumašīnu Patria ražošanai.

RĪGA, 14. jūnijs — Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu apturēt vieglo un vidējo 4x4 bruņumašīnu iepirkumu, kas būtu izmaksājušas valstij 200 miljonus eiro, un strādāt pie 6x6 bruņumašīnu Patria izstrādes un ražošanas, vēsta jauns.lv.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Roberts Skraučs pastāstīja, ka šīs lēmums palīdzēs koncentrēt finanšu un administratīvos resursus bruņumašīnu projekta īstenošanai kopā ar sabiedrotajiem.

Pēc Skrauča vārdiem, 4x4 bruņumašīnas armijai arī būs vajadzīgas un tiks iepirktas, taču pagaidām prioritāte atdota transporta līdzekļiem 6x6 Patria.

2020. gada februārī noskaidrojās, ka Somijas un Latvijas Aizsardzības ministrijas noslēgušas vienošanos par jauna tipa bruņutransportiera izstrādi uz somu grupas Patria bruņotās platformas pamata variantā ar riteņu formulu 6x6.

Viens no Latvijas līdzdalības noteikumiem ir Latvijas rūpniecības dalība. Latvijas Aizsardzības ministrija noteiks atbilstošas prasības Latvijas uzņēmumu tehnoloģiskajām iespējām un tehnoloģiju nodošanai tālākajās pārrunās ar somu ražotāju Patria.

Jauno bruņumašīnu uz platformas Patria 6x6 pirmo paraugu piegādes Latvijas Bruņotajiem spēkiem gaidāmas 2021. gadā.

Pēc temata

Nevaldāmie: kāpēc Latvija kopā ar somiem "izgudro" bruņumašīnu
Latvijas armija saņēmusi no Lielbritānijas 107 kāpurķēžu kaujas bruņumašīnas
Latvijas NBS saņēmuši no Lielbritānijas 65 bruņumašīnas
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija

Galvenie temati