18:25 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.8825
Latvijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (247)
62

Karavīri no Igaunijā dislocētās NATO kaujas grupas Latvijā pārbaudīs, kā viņi kopā ar Latvijas NBS rīkosies draudu gadījumā.

RĪGA, 14. jūnijs — Sputnik. NATO kaujas grupa no Igaunijas piedalīsies taktiskās mācībās Latvijā, kas notiek no 13. līdz 21. jūnijam, informēja Rus.lsm.lv.

NATO karavīru bataljons no Igaunijas sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem mēģinās stāties pretī kaut kādiem draudiem un pārbaudīs vispārējo cīņas spēju.

Pie tam Latvijas NBS pārbaudīs, kā viņi prot darboties kā uzņemošā puse.

Tāpat atzīmēts, ka tiek ievēroti visi ierobežojumi, kas ieviesti ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Arī jūrā

Atgādināsim, ka līdz 16. jūnijam turpināsies mācības "Baltops 2020" Baltijas jūras poligonos. Manevros piedalās 19 NATO valstis: Latvija, Lietuva, Kanāda, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Spānija, Zviedrija, Turcija, Lielbritānija un ASV.

Manevru izsludinātais mērķis ir kopīgās reaģēšanas potenciāla nostiprināšana un vēlme "demonstrēt starptautisko apņēmību nodrošināt stabilitāti reģionā". Manevri ietver pretgaisa, pretzemūdeņu un pretmīnu aizsardzības uzdevumu, kā arī jūras blokādes izspēli.

Jāatzīmē, ka Krievijas Baltijas flote seko NATO valstu mācībām Baltijas jūrā. NATO mācību fonā Baltijas flote trenējas atvairīt nosacītā pretinieka raķešu un aviācijas triecienus pa militārajiem objektiem Kaļiņingradas apgabalā.

Temats:
NATO austrumu flangā (247)

Pēc temata

NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
Polijā sākušās mācības, kas varēja kļūt par ASV spēku masveida pārvietošanu uz Eiropu
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
NATO paskaidroja Krievijai, kāpēc apmāca karavīrus pandēmijas laikā
Tagi:
Latvija, Igaunija, NATO

Galvenie temati