11:12 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
39

Valdošā koalīcija panākusi principiālu vienošanos par skolotāju algu palielināšanu no šī gada 1. septembra.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Valdība konceptuāli vienojusies par skolotāju algu palielināšanu līdz ar jaunā mācību gada iestāšanos, paziņoja tiešsaistes preses konferencē premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pēc viņa sacītā, skolotāju algu paaugstināšanas grafiks tiks iekļauts valsts budžeta izskatīšanā.

"Svarīgs lēmums, par kuru mēs šodien vienojāmies, – atbalstīsim pedagogu algu palielinājumu no 1. septembra. Konkrētāk šo jautājumu mēs izskatīsim, kad tiks sagatavoti dokumenti, taču politiskā vienošanās ir panākta, un tas ir svarīgi," sacīja Kariņā.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pauda cerību, ka algu palielinājums skars gan skolotājus, gan augstskolu pasniedzējus.

Aprīļa beigās mediķu un pedagogu organizācijas nosūtīja atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, kurā pieprasīja sameklēt nepieciešamo finansējumu un atsākt pārrunas par iepriekš ieplānoto algu palielināšanu šogad un nākamajos gados.

Iepriekš Finanšu ministrijā paziņoja, ka budžeta programma, kas saistīta ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskāciju ir izpildīta uzvijām, kas ļauj īstenot iepriekš likumā paredzēto līdzekļu novirzīšanu skolotāju algām.

Pēc temata

Kariņš apsolījis palielināt algas mediķiem nākamgad
Nav ko sūdzēties par algām: Baltkom klausītājs "nokauninājis" skolotājus
Apbedīšanas pakalpojumu sniedzēji un skolotāji Latvijā saņem aptuveni vienādu algu
Ārsti un skolotāji pieprasa algas paaugstinājumu
Tagi:
alga, skolotāji, Krišjānis Kariņš, Ilga Šuplinska

Galvenie temati