14:20 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Lietotne "Apturi COVID" būs par brīvu pieejama katram Latvijas iedzīvotājam: tā ļaus sekot līdzi kontaktiem ar personām, kas ir inficējušās ar koronavīrusu.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Projekts "Apturi COVID" ar jauno pretkoronavīrusa lietotni viedtālruņiem varētu tikt palaista Latvijā jaunnedēļ, vēsta Grani.lv.

Projekta konsultante Aleksa Fridrihsone paskaidroja, ka lietotne "Apturi COVID" ļaus sekot līdzi kontaktiem ar inficētajiem ar viedtālruņa palīdzību un būs pieejama par brīvu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tādējādi infekcijas izplatību varēs kontrolēt efektīvāk.

Piecpadsmit minūšu laikā visi, kas kontaktējuši ar inficēto, tiks informēti par to. Taču cilvēka ar diagnosticētu Covid-19 atrašanās vieta netiks atklāta.

Lietotne nav paredzēta GPS datu ievākšanai. Viedtālruņi apmainīsies signālos ar Bluetooth starpniecību.

Analoģiskas viedtālruņu lietotnes jau darbojas citās valstīs. Igaunija un Somija grasās palaist līdzīgas programmas. Lietuvā šāda lietotne saucas "Karantinas".

Sputnik Lietuva vēstīja, ka Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņoja, ka Eiropas Savienībai ir jāizveido vienota mobilā lietotne pilsoņu pārvietošanās vērošanai. Savukārt tiem, kas nevēlēsies to izmantot, būs jāievēro noteikti ierobežojumi.

Pēc temata

"Lido" tīkla īpašnieks: latviešiem un krieviem ir jāapvienojas, lai uzvarētu Covid-19
Krievijas infektologs novērtēja risku atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Cilvēki vairs neuztraucas un iepērkas internetā
Tagi:
koronavīruss, lietotne, Latvija

Galvenie temati