08:03 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)
28

Latvijas iedzīvotāji sākuši pierast pie jaunajām sociālajām normām un sakārto dzīvi ar jaunu paradumu palīdzību, tomēr baidās no finansiālām problēmām.

RĪGA, 20. maijs — Sputnik. Kopš marta beigām iedzīvotāji sākuši daudz mazāk raizēties koronavīrusa pandēmijas dēļ, parādījusi kompānijas Kantar jaunā aptauja.

Tajā piedalījās 700 Latvijas iedzīvotāju 18-74 gadu vecuma grupā.

Noskaidrojies, ka Covid-19 satrauc 43% respondentu, lai arī marta beigās par jauno koronavīrusu raizējās 66% aptaujāto. Daudz mazāka ir arī iedzīvotāju daļa, kuru dzīvi patiešām ietekmējusi ārkārtējā situācija – no 67% līdz 53%.

Spriežot pēc visa, cilvēki sāk pierast pie jaunajām sociālajām normām un sakārto dzīvi ar jaunu ieradumu palīdzību. Piemēram, 56% aptaujāto pastāstīja, ka jauno apstākļu pārvarēšanai sākuši biežāk nodarboties ar sportu, vairāk lasa vai guļ (pasaulē šādu respondentu ir daudz mazāk – 40%). Vēl 57% apgalvo, ka sākuši lietot uzturā veselīgākus produktus nekā agrāk un izmēģina jaunas receptes.

Pandēmija jau ietekmējusi 34% respondentu finansiālo stāvokli, bet 29% vēl nav šo ietekmi izjutuši, taču sagaida to nākotnē. Acīmredzot, šī iemesla dēļ Latvijas iedzīvotāji vairāk nekā iepriekš pievērš uzmanību cenām (marta beigās šādu apgalvojumu izteica 57%, tagad – 62%).

Tamlīdzīga starptautiskā pētījuma rezultāti rāda, ka, pateicoties pandēmijai, pieauguši interneta veikalu ienākumi: 32% mājsaimniecību no kopējā skaita un 40% mājsaimniecību ar bērniem, konstatēja, ka sākuši tērēt vairāk naudas pirkumiem internetā. Pie tam 33% aptaujāto uzskata, ka nākotnē šāda veida izdevumi viņiem pieaugs. Savukārt Latvijā 49% priecāsies par iespēju atgriezties pie veikalu apmeklētājiem, jo tā ir vienkāršāk un ērtāk, apliecina 63% respondentu.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)

Pēc temata

Koronavīrusa dēļ eiropieši sākuši vairāk runāt pa telefonu
Ušakovs: alkohola tirdzniecību Internetā Latvijā atļāvuši ne vienkārši tāpat
Jārīkojas ātri: koronavīrusa krīze kā iespēja nopelnīt
Izdzīvotāji. Kas viņi tādi ir un kā glābjas no epidēmijas
Tagi:
aptauja, Latvija, Kantar TNS

Galvenie temati