05:37 21 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Latvijā
Saņemt īso saiti
26

Vjetnamā patlaban atrodas 33 Latvijas valstspiederīgie. 16 no viņiem vēlas pēc iespējas ātrāk atgriezties Latvijā, negaidot komerciālo reisu atsākšanos.

RĪGA, 20. maijs — Sputnik. Repatriācijas reisi no Vjetnamas uz ES nav plānoti, tāpēc valstī palikušajiem Latvijas valstspiederīgajiem pašiem jāmeklē iespējas atgriezties mājās, paziņoja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, vēsta Bb.lv.

Ministrijā atzīmēja, ka patlaban pakāpeniski tiek atjaunota komerciālā satiksme un periodiski notiek reisi no uzturēšanās vietām uz starptautiskajām lidostām vai tieši uz Eiropu.

Beķeris konstatēja, ka čarterreisu cenas uz Dienvidaustrumāzijas reģioniem ir ļoti lielas, bet pasažieru skaits pārāk mazs, tāpēc ES nolēmusi neorganizēt repatriācijas reisus pilsoņu izvešanai no Vjetnamas.

Vjetnamā patlaban atrodas 33 Latvijas valstspiederīgie. 16 no viņiem vēlas pēc iespējas ātrāk atgriezties Latvijā, negaidot komerciālo reisu atsākšanos.

Beķeris informēja, ka 23. un 31. maijā ieplānoti reisi no Hanojas uz Frankfurti – pilsētu, ar ko Latvijai jau atjaunota aviosatiksme. Pastāv arī citas iespējas nokļūt Eiropā.

Tāpat ĀM preses sekretārs uzsvēra, ka tiek uzturēti pastāvīgi sakari ar kolēģiem Eiropā. Saņemtie dati liecina, ka lielākā daļa Eiropas valstu pilsoņu atgriezusies no Dienvidaustrumāzijas.

Pēc temata

Latvijā vajā repatriantus: ārlietu ministrs lūdz nesaukt viņus par ienaidniekiem
Nācās atdot tūkstošiem eiro: airBaltic repatriācijas reiss latviešiem izmaksāja dārgi
Rinkēvičs: vairāk nekā 2000 Latvijas pilsoņu joprojām gaida iespēju atgriezties dzimtenē
Aiz robežām iestrēguši 2400 Latvijas valstspiederīgie. Simtiem vēlas nokļūt Latvijā
Tagi:
Vjetnama, tūristi, Latvija

Galvenie temati