01:14 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Latvijā
Saņemt īso saiti
75

Latvija sekmīgi cīnās ar koronavīrusu, taču nevar to pašu apgalvot par partnervalstīm, tāpēc jau tuvākajā nākotnē iespējami būtiska lejupslīde Latvijai paredzētlajā eksportā.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Ekonomists Pēteris Strautiņš informēja par to, kāda ir no Latvijas marta mēnesī izvesto preču un pakalpojumu lejupslīdes statistika. Dati liecina, ka eksports samazinājies par 0,7%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo 12 mēnešu vidējo līmeni, pieaudzis par 1,5%, raksta Bb.lv.

"Vīruss eksportu martā mazina mikroskopiski," uzsvēra ekonomists.

Tomēkr ekonomists prognozēja, ka jau datos par aprīli gaidāma milzīga eksporta lejupslīde, turklāt visļaunākais gaidāms vasarā.

"Latvijai ir izdevies sekmīgi ierobežot viltīgo vīrusu, taču tas nav izdevies vairākām mūsu tirdzniecības partnervalstīm. Ja Latvijā rūpniecības izlaide martā samazinājās par 3,6%, tad Itālijā par 29,3%. Citu Eiropas valstu piedzīvotās grūtības mūs nozīmīgi ietekmēs," vēstīja ekonomists.

Eksports kļūs par attīstības galveno dzinuli, uzskata Strautiņš.

"Taču notiks viegla akcentu pārbīde starp eksporta un vietējā tirgus lomu. (..) Latvija un Baltija importē ļoti daudz produktu, kuru ražošana nav nekāda raķešu zinātne, to varētu darīt šeit," atgādināja eksperts.

Iepriekš vēstīts, ka no 15.maija Baltijas valstis atsākušas gaisa, jūras, autobusu un dzelzceļa pārvadājumus. Baltijā bez ierobežojumiem var pārvietoties Latvijas, Lietuvjas un Igaunijas iedzīvotāji, kā arī personas ar uzturēšanās atļauju. Igaunija no šodiens atceļ ārkārtējās situācijas režīmu. Latvijā tas pagaidām pagarināts līdz 9. jūnijam.

Pēc temata

Apgrozījums krities desmitkārt, eksports – par 20%. Ekonomikā gaidāmas šausmas
Ekonomists: pēc diviem mēnešiem Latvijas ekonomika var sabrukt
Latvijas Bankas vadītājs aicina iedzīvotājus aktīvāk tērēt naudu
Audzēsim valsts iepirkumus: kā jaunais ministrs plāno stabilizēt Latvijas ekonomiku
Tagi:
Pēteris Strautiņš, eksports, ekonomika

Galvenie temati