14:30 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Latvijā
Saņemt īso saiti
38

Latvijas studentu grupa jau ir izstrādājusi "gudrās" aproces, kuras tiek vilktas uz rokas un seko līdzi cilvēka veselības rādītājiem, kā arī spēj sekot līdzi viņa atrašanās vietai no nodot informāciju atbildīgajiem dienestiem.

RĪGA, 9. maijs – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) piedāvā izstrādāt priekš Covid-19 slimniekiem elektroniskās aproces modeli, tās izstrādi uzticēja Latvijas studentiem, raksta Lsm.lv.

Šāda aproce ļaus ne tikai sekot līdzi cilvēka vispārējam veselības stāvoklim, bet arī rādīs slimnieka atrašanās vietu atbildīgajiem dienestiem obligātās divu nedēļu pašizolācijas laikā.

Tiek ziņots, ka šādas aproces aptuvenā cena ir ap 32 eiro, tā ir atkārtoti lietojama un ar vienu uzlādes reizi pietiek 14 dienām.

Veselības ministrijā atzina, ka par šādu Latvijas armijas ieceri dzird pirmo reizi.

Studentu iniciatīvas grupa izveidoja tā saucamo CrisisLab platformu, kur saņem piedāvājumus un idejas attiecībā uz to, kā var cīnīties ar koronavīrusu. Ar vienu no šādām idejām arī vērsās NBS, lūdzot izstrādāt "gudro" aproci.

Projekta vadītāja Konstance Krūze pastāstīja, ka šāda aproce patiešām tiek izstrādāta, tai plānots pievienot arī asiņu oksigenācijas izmērīšanas raidītāju, jo ir zināms, ka, ja cilvēkam pasliktinās pašsajūta sakarā ar Covid-19, tad bieži vien tas notiek kopā ar oksigenācijas kritumu.

Tāpat Krūze atzīmēja, ka šādi projekti nevar tikt īstenoti bez valsts atbalsta, savukārt oficiāli pieteikumi studentu struktūrā pagaidām nav saņemti. NBS atteicās komentēt portālā CrisisLab publiskotās idejas. Tādēļ, kāds tieši liktenis sagaida "gudrās" aproces pašizolācijas monitoringam, pagaidām nav skaidrs.

Pēc temata

Jelgavā ar Covid-19 inficējies cilvēks staigāja pa ielām
Rīdzinieki atslābinājušies: pieaug ārkārtējās situācijas režīma pārkāpumu skaits
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Prātīguma pārbaude: kad Latvijā atkal tiks mīkstināti ierobežojumi
Tagi:
koronavīruss, Nacionālie bruņotie spēki

Galvenie temati