14:01 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
72

Eiropas Parlamenta deputāts, Rīgas bijušais mērs Nils Ušakovs atgādināja: lai arī Uzvaras dienā, 9.maijā neizdosies salpulcēties, iedzīvotāji tomēr var kopīgi atzīmēt svētkus ar svecēm logos.

RĪGA, 3. maijs — Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāts, Rīgas bijušais mērs Nils Ušakovs savā lapā Facebook atgādināja, ka Uzvaras diena ir jānosvin, lai arī spēkā joprojām ir aizliegums pulcēties, kas Latvijā pieņemts Covid-19 izplatības draudu fonā.

"Šogad mēs nevarēsim visi kopā vienlaikus vakarā sapulcēties Pārdaugavā, Rīgā vai pie "Aļošas" pieminekļa Rēzeknē, vai Dubrovina parka Daugavpilī. Taču ar gaismu logos mēs varam parādīt, ka simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju atzīmē Uzvaras dienu! Svece, mobilais tālrunis, vienkārši šķiltavas – tās jau ir tehniskās nianses," uzrakstīja Ušakovs.

Politiķis atklāja, ka viņam zināms arī liels skaits cilvēku, kuri 9.maijā, stingri ievērojot visus drošības noteikumus un karantīnas pasākumus plāno organizēt lokālus svētku salūtus.

"Uguns logā pl. 22:00 un salūti 22:45! Atlikusi nedēļa!" atgādināja Ušakovs.

Iepriekš politiķis uzsvēra, ka 9.maija svētkus Latvijā ir noteikti jānosvin, neskatoties ne uz kādiem kavēkļiem. Vienkārši, ņemot vērā Covid-19 izplatības draudu dēļ valdības ieviesto aizliegumu pulcēties, ir jāparāda lielāka izdoma un vēlme.

Tā nu ir dzimusi ideja 9.maijā pl.22:00 visiem vienlaikus iedegt logos svecītes vai pagaismot ar lukturīšiem, telefoniem, šķiltavām – ar ko iespējams – baismīgā kara upuru piemiņai un par godu Lielajai Uzvarai, jo tā cilvēki demonstrēt saliedētību svētkos.

Tāpat Ušakovs piezīmēja, ka vienojies ar izpildītājiem, kuri pēdējos gados uzstājās Rīgā Uzvaras dienā, un tagad 8. un 9. maijā dažādās platformās YouТube un Facebook būs iespējams noskatīties Ļeva Ļeščenko, grupu "Pesņari", "Mašina vremeņi", "Čaif", Garika Sukačova un DDT priekšnesumu ierakstus no koncertiem Rīgā.

"8. un 9. maijā paskatieties YouTube un Facebooj svētku koncertu ierakstus, kuri pēdējos gados tika organizēti pie Uzvaras pieminekļa!" aicināja Ušakovs.

Pēc temata

"Uzvaras Raķete" gatavojas startam Baikonurā
Baraņņiks: Uzvaras dienu Rīgā nosvinēs kā nākas
Krievijas vēstniecība Latvijā iniciējusi zibakciju par godu Uzvaras dienai
Krievijas prezidents atlicis Uzvaras parādi
Tagi:
Nils Ušakovs, Uzvaras diena, Rīga

Galvenie temati