19:05 17 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
19

Pēc Latvijas ārlietu ministra sacītā, pašlaik Latvijā ir atgriezušies jau pieci tūkstoši pilsoņu, kuri atradās visdažādākajās pasaules malās.

RĪGA, 30. aprīlis – Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savā Facebook lapā paziņoja, ka pašlaik repatriācijas reisus gaida vēl aptuveni 2400 Latvijas valspspiederīgo.

Ministrs norādīja, ka situācija pastāvīgi mainās, steidzama repatriācija ir nepieciešama 331 cilvēkam. Rinkēvičs uzsvēra, ka pieci tūkstoši Latvijas iedzīvotāju jau ir atgriezušies dzimtenē.

Līdz 7. maijam airBaltic pēc ĀM lūguma veiks 33 repatriācijas reisus no 10 valstīm.

Marta beigās Latvijā vēlējās atgriezties 4300 cilvēku. Pēc 20. marta datiem, no tiem 1077 Latvijas valstspiederīgie atradās Āzijā, Āfrikā un Austrālijā, pašlaik repatriāciju tur gaida 442 cilvēki un 75 no viņiem ir nepieciešams steidzami atgriezties.

"Mēs turpinām strādāt, lai palīdzētu tiem, kam nepieciešams atgriezties mājās, diemžēl ne vienmēr tas ir atkarīgs tikai no mums, bet arī no traucējumiem starptautiskajā satiksmē, kā arī vietējiem ierobežojumiem," uzrakstīja Rinkēvičs.

Iepriekš Latvijas ĀM vadītājs stāstīja, ka ārzemēs pēc robežu slēgšanas palika tūkstošiem Latvijas valstspiederīgo, taču steidzama repatriācija bija nepieciešama 312 cilvēkiem, kuri sen vēlējās atgriezties Latvijā.

Viņš atzīmēja, ka grūtā situācijā Latvijas valstspiederīgie nonākuši Indijā, Jaunzēlandē un Latīņamerikā.

Vērts atzīmēt, ka par repatriācijas reisiem valsts neko nemaksā – lidojumus apmaksā paši ceļotāji, kuriem tiek dota iespēja atgriezties.

Pēc temata

Latvijā atgriežas pēdējie repatrianti
Nācās atdot tūkstošiem eiro: airBaltic repatriācijas reiss latviešiem izmaksāja dārgi
Latvijā vajā repatriantus: ārlietu ministrs lūdz nesaukt viņus par ienaidniekiem
Aiz robežām iestrēguši 2400 Latvijas valstspiederīgie. Simtiem vēlas nokļūt Latvijā
Tagi:
pandēmija, repatriācija, Latvijas pilsoņi

Galvenie temati