05:23 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
19

Par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu mežā var tikt piemērota gan administratīvā, gan kriminālā atbildība.

RĪGA, 23. aprīlis – Sputnik. No piektdienas, 24. aprīļa, Latvijas mežos tiks izsludināts ugunsgrēka bīstamības periods, raksta BВ.lv ar atsauci uz Valsts meža dienestu (VMD).

VMD paziņojumā teikts, ka šī perioda laikā mežos ir stingri aizliegts dedzināt ugunskurus vietās, kur tas nav paredzēts, kā arī izmest nenodzēstus sērkociņus un izsmēķus.

Neskaitot to, tiek aizliegta arī transportlīdzekļu pārvietošanās ārpus ceļa, izņemot ugunsdzēsēju un citu ārkārtas dienestu transportu, kā arī speciālo tehniku, kas ir nepieciešama mežkopības darbiem.

VMD atzīmēja, ka visi pārkāpumi tiks rūpīgi izmeklēti, sodu kārtā ir paredzēta gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests jau brīdinājis, ka pērnā gada zāles dedzināšana ir pretlikumīga un tiek sodīta ar administratīvo naudas sodu. Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku veselību un dzīvību, kā arī viņu īpašumu. Bieži šādas nolaidības dēļ nodeg mājas, iet bojā dzīvnieki, bet dažkārt arī cilvēki. neskaitot to, kūlas dedzināšana kaitē ekoloģijai, apkārtējai videi un bioloģiskajai daudzveidībai.

Pērn reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits Latvijā pieauga līdz 2900 gadījumiem, kas ir par 35% vairāk nekā 2018. gadā.

Šo ugunsgrēku rezultātā pērn izdega 3253 ha zemes, kas ir par 61% vairāk, nekā 2018. gadā, tika iznīcinātas 130 ēkas un konstrukcijas, kā arī cieta 11 cilvēki.

Pēc temata

Ugunsgrēks Rīgā: sieviete aizliedza sevi glābt
Latvijā jauns rekords: 98 kūlas ugunsgrēki diennakts laikā
Nedēļas laikā Latvijā likvidēti vairāk nekā 150 kūlas ugunsgrēku
Pripete deg. Vai pasaulei draud vēl viena Černobiļa?
Tagi:
ugunsgrēks

Galvenie temati