13:52 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
15

Ir jāpaplašina antikrīzes pabalstu saņēmēju loks, iekļaujot tajā arī tos, kam iepriekš bijušas problēmas ar savlaicīgu nodokļu samaksu, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons.

RĪGA, 22. aprīlis – Sputnik. Koronavīrusa krīzes laikā valstij ir jāpalīdz visiem, ieskaitot negodprātīgos nodokļu maksātājus, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons. Par to viņš pastāstīja intervijā telekanālam TV3

Jansons aicina nešķirot cilvēkus pēc nodokļu samaksas un izvairīties no formālisma un birokrātisma.

"Tos, kas ir bijuši negodīgi, Valsts ieņēmumu dienestam ar saviem instrumentiem ir jāsauc pie atbildības, bet šobrīd ir jāpalīdz pilnīgi visiem, jo atgūties būs daudz smagāk, ja ierobežojumi būs stiprāki un ja atteikumu [atbalsta saņemšanai] būs vairāk," paziņoja Jansons.

Viņš uzskata, ka visi darbinieki Latvijā atrodas vienādos vai līdzvērtīgos apstākļos, tādēļ sociālā atbalsta pasākumiem jābūt piemērotiem vienlīdzīgi.

Viņš atzina, ka Tiesībsarga birojs pēdējā laikā saņem daudz sūdzību no iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kuri jūtas apdalīti, jo nevar pretendēt uz valsts atbalstu krīzes situācijā, lai gan uzskata, ka ir to pelnījuši.

Tāpat Jansons uzstājās ar pabalsta grieztu kritiku: viņš ir pārliecināts, ka tie ir ļoti zemi ekonomiski attīstītai valstij, par kuru Latvija sevi uzskata.

"Septiņsimt eiro – kas tas tāds ir par robežlielumu?" vaicā tiesībsargs.

Kā jau ziņots, koronavīrusa pandēmijas dēļ Latvijā kopš 13. marta un vismaz līdz 12 maijam ir spēkā ārkārtējās situācijas režīms ar virkni ierobežojumu, kuri radīja būtisku ietekmi uzņēmējdarbībai. Saeima apstiprināja dažādas biznesa atbalsta formas, taču daudzas firmas nespēja tās saņemt un ir spiestas izbeigt darbību.

Pēc temata

Četri pārkāpēji uz 500 pārbaudēm: epidēmijā pilnā sparā strādā tikai birokrāti
"Krīze mūs neiznīcinās": kā zemniekiem rit sējas laiks ārkārtējās situācijas režīmā
VID atskaitījās par dīkstāves pabalstu izmaksāšanu kopš krīzes sākuma
Tiesībsargs iesniedza prasību Satversmes tiesā Latvijas niecīgo pensiju dēļ
Tagi:
pabalsts, Jansons

Galvenie temati