21:07 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (521)
12

No gandrīz trīssimt bērnudārza ikdienas audzēkņiem Mārupē patlaban to apmeklē mazāk nekā divdesmit bērni.

RĪGA, 6. aprīlis – Sputnik. Koronavīrusa dēļ uz divām nedēļām slēgts Mārupes novada otrais lielākais bērnudārzs "Māzemīte", vēsta Mixnews.lv.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja paziņoja, ka ar Covid-19 ir saslimis bērnudārza darbinieks, kuram nav bijis tieša kontakta ar bērniem, taču, lai pasargātos no jebkādiem iespējamiem riskiem, personālam un bērniem būs jāpavada divas nedēļas pašizolācijā.

Bērnu nodaļa slimnīcā
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Bērnudārza vadītāja Ilze Celma precizēja ka ar Covid-19 ir saslimis tehniskais darbinieks, kurš pēdējo reizi bijis bērnudārza telpās 1. aprīlī, pie tam nekādu saslimšanas simptomu tobrīd viņam nav bijis. Trešajā aprīlī viņā piezvanīja un paziņoja, ka ir saslimis, pēc kā nodeva Covid-19 analīzes. Par pozitīvo analīžu rezultātu bērnudārza vadītājai paziņoja SPKC.

Pēc Celmas sacītā, pēdējo dienu laikā bērnudārzu apmeklēja neliels bērnu skaits: 1. aprīlī tur atradās 13 audzēkņi, 2. aprīlī – 16, 3. aprīlī – 13.

2016. gadā dibinātais bērnudārzs "Māzemīte" ir otrais lielākais bērnudārzs Mārupes novadā. 2019./2020. mācību gadā to apmeklēja 288 bērni vecumā no 3 gadiem.

Infektologi atgādina, ka, lai arī smagas saslimšanas gadījumu bērnu vidū ir daudz mazāk, bērni bieži vien ir koronavīrusa "pastnieki", jo izslimo to bez simptomiem.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (521)

Pēc temata

Inficētie pamostas ar briesmīgu pašsajūtu: PVO nosauca pirmo Covid-19 simptomu
Ārsts: sirmgalvjiem karantīna var būt arī bīstama
Virusologs: jaunais koronavīruss ienācis cilvēces dzīvē uz mūžīgiem laikiem
Ko darīt, kad beigsies nauda: Latvijas iedzīvotāji apspriež, kā izdzīvot pašizolācijā
Tagi:
bērni, koronavīruss

Galvenie temati