00:19 29 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (510)
55

Sieviete nepastāstīja ārstiem patiesību par savas vecmātes neseno atvaļinājumu – tagad viņai draud kriminālatbildība.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. Latvijas medicīnas darbinieki vērsās pie pacientiem ar lūgumu sēdēt mājās un nemānīt ārstus, raksta Press.lv.

Par iemeslu tam kļuva gadījums kādā slimnīcā, kur mazmeita atveda savu vecmāti, nebrīdinot ārstus, ka neilgi pirms tam viņa atgriezās no atvaļinājuma ārzemju kūrortā. Turklāt uzņemšanas nodaļā uz uzdoto jautājumu, vai vecmāte ir bijusi ārzemēs, mazmeita atbildēja, ka nav bijusi.

Pēc dažām dienām, kad kļuva skaidrs, ka terapija nelīdz, vecmātei veica Covid-19 testu. Rezultāts izrādījās pozitīvs.

Tagad mazmeitai draud kriminālatbildība. Savukārt ārstiem, medmāsām, visiem, kas rūpējās par vecmāti, 14 dienas jāatrodas izolācijā. Un arī tiem, kas gulēja ar vecmāti vienā palātā. Kā arī tiem, ar ko apciemojušie tikās ārpus slimnīcas. Taču visvairāk ārsti uztraucas par pacientu, kuru šajā palātā atveda no reanimācijas.

"Kamēr nav vakcīnas vai zāļu, labākā iespēja ierobežot vīrusa izplatību – nesaslimt pašiem, palikt mājās. Lai mēs neatkārtotu Itālijas vai Spānijas scenāriju, kur situācija vairs nav kontrolējama," teikts mediķu paziņojumā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Risku analīzes un infekcijas slimību profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs preses konferencē paziņoja, ka jaunā koronavīrusa infekcija Covid-19 ir atklāta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem.

Neskaitot iepriekš zināmos gadījumus – ārsts-onkologs Rīgas Stradiņa slimnīcā, trīs medicīnas darbinieki Rēzeknes slimnīcā, kā arī divi zobārsti Rīgas klīnikās – Covid-19 ir konstatēts vēl diviem zobārstiem. Tāpat ir saņemta informācija par medmāsu "vienā no ambulatorajām slimnieku aprūpes iestādēm". Ar vīrusu tika inficēts arī viens no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta šoferiem.

Perevoščikovs atzīmēja, ka inficēšanās gadījumu skaita pieaugums medicīnas darbinieku vidū liecina par to, ka tā ir viena no galvenajām riska grupām.

Šonedēļ Iekšlietu ministrija iesniegs valdībai likumdošanas grozījumus, kuri paredz bargākus sodus par prasību neievērošanu ārkārtas situācijas laikā.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (510)

Pēc temata

Ķīnas varasiestāžu oficiālais paziņojums: valstī epidēmija ir beigusies
Krievijā izveidojuši trīs zāļu veidus pret koronavīrusu
Latvijā atgriežas pēdējie repatrianti
Ģirģens ieviesīs karantīnu bez Pabrika: armiju pilsētās neievedīs
Tagi:
koronavīruss, Latvija

Galvenie temati