22:25 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
54

Situācija pārtikas produktu tirgū Latvijā ir stabilizējusies, veikalos atrodami divu veidu griķi, zemnieki ved uz tirgu savu produkciju, pastāstīja Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

RĪGA, 25. marts – Sputnik. Koronavīrusa pandēmijas rezultātā Latvijā jūtams dažu augļu un dārzeņu, piemēram, citrusu, ķiploku un ingvera trūkums, konstatēja Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Uldis Jaunzems. Viņš piezīmēja, ka tuvākajā laikā gaidāms būtisks citronu deficīts.

Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs apgalvoja, ka patlaban signālu par pārtikas produktu trūkumu veikalos nav.

"Mēs paši esam pārtikas ražotāji. Līdz pirmās grupas preču ražošanas apturēšanai nenonāks, bet pagaidām, man šķiet, var iztikt bez vītinātas gaļas, olīvām un dienvidu vīna," teica Danusēvičs.

Viņš apliecināja, ka Latvijas Tirgotāju asociācijas tikusi galā ar produktu nodrošinājumu ieviesto ārkārtas pasākumu apstākļos.

"Uzskatu, ka esam tikuši galā. Atcerieties, pirmajās dienās teica, ka griķu trūkst. Tagad Latvijas veikalos ir divu veidu griķi, un neviens tos vairs īpaši nepērk... Salīdzinājumā ar Rietumeiropu mūsu tirgotāji nav tik bezrūpīgi un seko piegāžu ķēdēm," pastāstīja Danusēvičs.

Viņš uzsvēra, ka situācija pārtikas produktu tirgū Latvijā ir stabilizējusies. "Tirgi strādā, zemnieki brauc uz Rīgu ar savu produkciju. Jā, cenas viņiem ir mazliet paaugušās, taču tirgū viss ir," Danusēvičs apliecināja.

Sakarā ar pandēmijas dēļ ieviestajiem ārkārtas pasākumiem valsts prezidents Egils Levits lūdza iedzīvotājus saglabāt mieru un nepakļauties panikai baumu fonā par pārtikas trūkumu. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro apliecināja, problēmu ar pārtiku valstī nebūs.

Koronavīrusa pandēmijas ierobežošanas nolūkos valdība 13. martā ieviesa ārkārtas stāvokļa režīmu, kura ietvaros cita starpā ierobežoti starptautiskie pasažieru pārvadījumi, slēgtas izglītības iestādes, aizliegti masu pasākumi. Plānots, ka tas ilgs līdz 14. aprīlim.

Veselības ministrija ziņo, ka valstī fiksēti 197 saslimšanas gadījumi, viens cilvēks atveseļojies.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)

Pēc temata

Pārtikas Latvijā pietiks visiem: atliek vienīgi aizvest to līdz veikaliem
Ievēro distanci: vai Latvijas iedzīvotāji izpilda jaunās lielveikalu apmeklēšanas normas
Cilvēki salst lietū pie veikalu ieejām: Danusēvičš asi kritizē pasākumus pret COVID-19
Sēdiet mājās: infektologs pastāstīja, kā Latvija var izvairīties no Itālijas scenārija
Tagi:
veikals, koronavīruss, Latvija

Galvenie temati