23:56 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (683)
38

PVO nepiedāvā ārstēt koronavīrusu ar ibuprofēnu, bet tikai norāda, ka zāles nepasliktina slimības attīstību organismā.

RĪGA, 20. marts – Sputnik. Pasaules Veselības organizācija (PVO) atrisināja strīdu par to, vai drudzi mazinošais un pretsāpju viela ibuprofēns kaitē COVID-19 slimniekiem.

Pagājušajā nedēļā Francijas veselības ministrs Olivjē Verāns brīdināja par ibuprofēna un kortizona lietošanas bīstamību koronavīrusa saslimšanas gadījumā, jo tie varot sarežģīt slimības norisi.

Savukārt Latvijas Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele aicināja Latvijas iedzīvotājus atturēties no "Ibumetin" lietošanas (aktīvā viela – ibuprofēns). Pēc viņas sacītā, šādi medikamenti "iespējo to vīrusu".

Otrdien PVO preses sekretārs Kristians Lindmeiers paziņoja brīfingā, ka ibuprofēnu nav ieteicams lietot, lai ārstētos no jaunā koronavīrusa. Tā vietā PVO piedāvāja dzert paracetamolu – citu izplatītu drudzi mazinošu līdzekli.

Efekts bija tūlītējs – Francijas un Šveices varasiestādes ierobežoja paracetamola pārdošanu aptiekās. Tagad vienā reizē iespējams nopirkt ne vairāk par vienu paracetamolu saturošo zāļu iepakojumu.

Taču nedēļas beigās PVO paguva pārdomāt. Organizācija atzina, ka nekādu zinātnisku datu par ibuprofēna lietošanu COVID-19 saslimšanas gadījumos nav, nav arī nekādu paziņojumu no ārstiem par ibuprofēna lietošanas negatīvajām sekām COVID-19 ārstēšanas laikā. Tādējādi PVO atsauc iepriekš izplatīto paziņojumu.

Viņķele publicēja PVO paziņojumu savā Twitter un paziņoja, ka tagad arī neiebilst pret ibuprofēna lietošanu.

Vērts atzīmēt, ka PVO nepiedāvā ārstēt koronavīrusu ar ibuprofēnu, bet tikai norāda, ka šī aktīvā viela nepasliktina slimības norisi.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (683)

Pēc temata

Latvija no valsts budžeta apmaksās koronavīrusa analīzes privātā laboratorijā
Lietuvā aicina nerīkot ar koronavīrusu saslimušo cilvēku medības
Histērija – tā ir norma: psihologi ar to, kā pārvarēt paniku koronavīrusa dēļ
Koronavīruss izgudrots Latvijā? Kāpēc gan ne?
Tagi:
zāles, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija

Galvenie temati