15:00 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (723)
28

Šobrīd Latvijas pārtikas ražotājiem ir pietiekami daudz izejvielu un iepakošanas materiāla krājumu, taču nepietiek darbaspēka.

RĪGA, 19. marts – Sputnik. Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumi ražo vairāk produktu, nekā apēd vietējie iedzīvotāji, taču ilgtermiņa perspektīvā ir iespējamas problēmas ar veikalu nodrošināšanu ar produktiem, raksta Smartlatvia.

Šobrīd nav nekādu problēmu ar produktu piegādi veikaliem, apgalvo Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

"Latvijā ražotāji saražo vairāk pārtikas nekā valsts iedzīvotāji patērē. Mēs monitorējam situāciju nozarē un redzam, ka ražošana pašreiz norit bez aizķeršanās un piegādes tiek veiktas pilnā apjomā. Skatoties ilgākā termiņā, bažas rada sarežģītā loģistikas situācija uz valstu robežām, kur stundām, pat diennaktīm garās rindās stāv kravas automašīnas ar izejvielām un saražoto produkciju. Ir nepieciešams organizēt speciālus robežšķēršošanas koridorus pārtikas piegādēm," brīdina Šure.

Pēc viņas sacītā, šobrīd Latvijas pārtikas ražotājiem ir pietiekami izejvielu un iepakošanas materiālu krājumi. Problēma tajā, ka pagaidām neviens nezina, cik ilga izrādīsies cīņa pret koronavīrusu un, attiecīgi, cik ilgi turpināsies problēmas ar starptautiskajām preču un izejvielu piegādēm.

Pēc Šures sacītā, valsts varētu palīdzēt nodrošināt ražošanas un piegāžu nepārtrauktību, piemēram, atceļot ierobežojumus laikam, ko kravas mašīnas vadītājs drīkst atrasties pie stūres.

Neskaitot loģistiku, nozare sāk izjust darbaspēka trūkumu – daudzi vecāki šobrīd paliek mājās ar bērniem.

Latvijas zemnieki iepriekš jau apgalvoja ka spēj pilnībā nodrošināt iekšējo tirgu ar produktiem pilnas izolācijas gadījumā – griķu pietiks visiem.

Šobrīd pastāvošās problēmas ar produktu piegādi uz mājām nav saistīti ar ēdiena trūkumu, bet gan ar iepakotāju un kurjeru ierobežotajām iespējam, kuri netiek galā ar ārkārtīgi lielo pieprasījumu.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (723)

Pēc temata

Ievēro distanci: vai Latvijas iedzīvotāji izpilda jaunās lielveikalu apmeklēšanas normas
Tagi:
Latvija, pārtika, koronavīruss

Galvenie temati