00:21 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
25

Patlaban, atšķirībā no mācību iestādēm, bērnudārzus netiek plānots slēgt, lai operatīvo dienestu sarbinieki, kuru ģimenēs ir mazi bērni, varētu turpināt darbu, taču ir dažas nianses.

RĪGA, 16. marts - Sputnik. Sestdien, 14.martā valdības un Krīzes vadības padomes kopīgajā sēdē tika pieņemts lēmums neslēgt bērnudārzus, taču vecākiem, kuri vēlas, lai bērni turpinātu apmeklēt pirmsskolas iestādi, nāksies ik nedēļu apstiprināt, ka viņi nav bijuši ārzemēs un nav kontaktējušies ar personām, kas, iespējams, inficētas ar koronavīrusu, raksta jauns.lv.

Bērnudārziem jāturpina darbs, lai operatīvo dienestu sarbinieki, kuru ģimenēs ir mazi bērni, varētu turpināt darbu, sūtot mazuļus bērnudārzā, precizēja premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Citas mācību iestādes Latvijā tiks slēgtas, tostarp tiek pārtraukta arī sekciju darbība, sacensības un mēģinājumi.

Tāpat politiķis informēja arī par citiem pasākumiem: centralizētie eksāmeni atlikti līdz maijam (bērnudārzi turpina darbu agrākajā režīmā). Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, acīmredzot, tiks atliktas, taču par to termiņu valdība lems nākamnedēļ.

Pieņemts stingrāks lēmums par publiskajiem pasākumiem – tie aizliegti pilnībā. Stihiskās sapulcēs vai jebkādos organizētos pasākumos telpās ļauts piedalīties ne vairāk ka 50 cilvēkiem.

Lēmums vēl nav pieņemts par tirdzniecības centriem, kuros pulcējas lielas cilvēku grupas. Ekonomikas ministrijai nedēļas laikā jāizstrādā darba shēma. Iespējams, runa būs par pasākumiem ar mērķi ierobežot liela cilvēku skaita klātbūtni lielveikalos.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)

Pēc temata

Latvija gatavojas lieliem izdevumiem koronavīrusa dēļ: kā palīdzēs uzņēmumiem
Latvijā jau ir gatavi veikt cilvēkiem valsts apmaksātas koronavīrusa pārbaudes teltīs
"Fokusēties nav iespējams": koronavīruss paātrinājis novadu reformas pieņemšanu
Sekojot Polijas un Ukrainas lēmumiem, Lietuva slēdz robežas ārzemnieku ieceļošanai valstī
Tagi:
koronavīruss, karantīna, Latvija

Galvenie temati