05:38 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Bankas iznīcināja, tranzītu iznīcināja, tagad uzturēšanās atļauju iznīcinās: kas brauks investēt Latvijā, par kādu naudu valsts grasās dzīvot?

RĪGA, 5. marts – Sputnik. Uzturēšanās atļaujas iegūšanas programma Latvijā apmaiņā pret investīcijām nekustamajā īpašumā vai ražošanas uzņēmumos var tikt ievērojami samazināta vai pilnībā atcelta. Tā, Nacionālā apvienība dēvē programmu par "absolūti kropļojošu" un uzstāj uz tās likvidācijas. Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas programma ir nopietni jāierobežo.

Bijušais Latvijas premjers Vilis Krištopāns Sputnik Latvija intervijā atzinās, ka viņam šāda ideja ļoti nepatīk.

"Es vēlos uzbūvēt Latvijā labāko golfa klubu Baltijas jūras reģionā – organizēju komandu, atradu investorus. Cerēju, ka mājas tur izpirks ārzemnieki, dzīvos, spēlēs golfu un priecāsies. Taču ja nonāks līdz Uzturēšanās atļaujas programmas samazināšanai, man nāksies atteikties no šīs idejas. Tātad, Latvijai nav vajadzīgs labākais golfa komplekss Baltijas jūras reģionā?" pauž sašutumu Krištopāns.

Pēc Krištopāna teiktā, viņš minēja vienu piemēru no daudziem projektiem, kas cietīs varasiestāžu lēmuma pastiprināt vai atcelt Uzturēšanās atļaujas programmu dēļ.

"Nevajag daudz prāta, lai panāktu to, lai aizbrauc pusmiljons. Daudz vairāk prāta vajag, lai atbrauktu bagātie. Ikviena valsts cenšas, lai uz to brauc cilvēki ar naudu, bet pie mums ir otrādi. Tātad, būsim nabagi, ko lai padara," konstatēja Krištopāns.

Sputnik sarunas biedrs atgādināja teicienu, ka labāk ar gudro kaut ko kopā pazaudēt, nekā ar muļķi atrast.

"Bankas iznīcināja, tranzītu iznīcināja, tagad uzturēšanās atļauju iznīcinās. Kas brauks investēt Latvijā? Par kādu naudu mēs dzīvosim?" uzdod jautājumus Krištopāns.

Tāpat bijušais politiķis pievērsa uzmanību Latvijas mežsaimniecības nozares stāvokļa pasliktinājumam.

"Pacēla galvas tie, kas vēlas sašūpot mežu industriju. Gadā mēs eksportējam mežrūpniecības produkciju pusotra miljarda eiro vērtībā, turklāt tas ir atjaunojams resurss. Taču arī šeit mēs jau zaudējās pozīcijas, piekāpjamies Skandināvijai visos rādītājos. Kā mežu īpašnieks, es zinu, par ko es runāju. Arī šeit mēs zāģējam nost zaru, uz kura sēžām," uzsvēra Krištopāns.

Plānots, ka Uzturēšanās atļauju programmas saglabāšanas un tās kritēriju pārskatīšanas jautājumus valdība apspriedīs 10. marta sēdē.

Криштопанс: все страны стараются привлечь богатых, только Латвия - наоборот

Pēc temata

Putins piezvanījis ar negaidītu piedāvājumu un apracis Latvijas cerības uz naftas tranzītu
"Latvija neprātīgi atņēma sev tranzītu": KF izvērtēja Levita izteicienus par "tilta" lomu
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
Tagi:
tranzīts, ekonomika, Krištopāns, Latvija

Galvenie temati