15:24 04 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Latvijā
Saņemt īso saiti
46

Latvijas Aizsardzības ministrijā apstiprināja, ka Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši prettanku raķetes "Spike": daļa šo raķešu būs paredzēta kāpurķēžu bruņutehnikas aprīkošanai.

RĪGA, 26. februāris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Aizsardzības ministrijas preses dienesta informāciju, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) 2019. gada beigās saņēma pirmās prettanku raķešu sistēmas "Spike", vēsta Tvnet.lv.

Atgādināsim, ka vienošanos par to, ka Latvija iegādāsies prettanku raķešu sistēmas "Spike" Izraēlā, 2018. gadā parakstīja iepriekšējais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Līguma summa sastādīja 108 miljonus eiro.

​Aizsardzības ministrijā skaidroja, ka prettanku ieroču spēka attīstība ir viena no Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm, savukārt prettanku raķešu sistēma "Spike" ir atzīta par vispiemērotāko Nacionālo bruņoto spēku ekspluatācijas prasībām.

Iebūvētā datu pārraides funkcija "Spike" starp raķeti un vadības palaišanas iekārtu ļauj iekārtas operatoriem palikt pretiniekam neredzamiem un nepieejamiem, saglabājot pilnu kontroli pār raķešu palaišanu.

"Spike" sistēmas tiks piegādātas Latvijas NBS līdz 2023. gadam. Daļa šo sistēmu būs paredzēta arī izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas aprīkošanai, ko Latvija iegādājās no Lielbritānijas.

Saskaņā ar parakstīto vienošanos, līdz 2020. gadam Latvijai bija jāsaņem no Lielbritānijas 123 kāpurķēžu bruņutransportierus (BTR). BTR iegāde Latvijas budžetam izmaksāja 250 miljonus eiro, taču pašai tehnikai tika iztērēti 40 miljoni, pārējie līdzekļi piešķirti infrastruktūrai, personāla apmācībai, munīcijai un kaujas tehnikas apkalpošanai.

Pēc temata

Lielbritānija turpina savlaicīgi piegādāt Latvijai lietotus bruņutransportierus
Līgums par ceturtdaļmiljardu: Lielbritānija atdevusi Latvijai 99 lietotus BTR
Britu jātnieki "tanka mugurā" steidz uz Igauniju no Vācijas uz Tractable mācībām
Šķēpa asmenis. Slepenās operācijas, kas aizsākušas karus
Tagi:
aizsardzība, Latvija

Galvenie temati