15:02 04 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Latvijā
Saņemt īso saiti
23

Premjers aicināja Tieslietu ministrijas vadītāju Jāni Bordānu mazāk strīdēties ar kolēģiem un vairāk nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem.

RĪGA, 26. februāris – Sputnik. Premjerministrs Krišjānis Kariņš TV3 raidījuma "900 sekundes" ēterā aicināja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu izpildīt savus "mājasdarbus", pirms sākt kritizēt citu ministru darbu.

Kariņš atcerējās, ka viņa skolā bija kāds zēns, kurš vienmēr sūdzējās par citiem, cenšoties pievērst sev vairāk uzmanības, lai gan pats nepildīja savus mājasdarbus. Pēc Kariņa sacītā, šobrīd līdzīga situācija ir valdībā.

Premjers aicināja Bordānu mazāk strīdēties ar kolēģiem un vairāk nodarboties ar darbiem savā laukā, kur, piemēram, joprojām nav redzami konkrēti piedāvājumi tiesvedību termiņu samazināšanai – šis jautājums kļuva sevišķi aktuāls pēc sprieduma paziņošanas Zolitūdes traģēdijas lietā, jo izmeklēšana un tiesas process aizņēma vairāk nekā sešus gadus.

Tāpat Kariņš atzina, ka piecu partiju koalīcijā nebija un nebūs viegli strādāt, turklāt situāciju vēl vairāk destabilizē gaidāmās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.

Iepriekš valdības sēdē Kariņš neatbalstīja Bordāna aicinājumu atbrīvot no amata ekonomikas ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku no amata Rīgas Brīvostas valdē, savukārt vēl agrāk atteicās atstādināt no amata pašu ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV), ko arī pieprasīja Bordāns.

Pie tam, Bordāns vairākkārt rīkoja publiskus konfliktus ar IeM vadītāju Sandi Ģirģenu (KPV LV), kas deva iemeslu domāt, ka JKP grasās "izstumt" no valdības KPV LV.

Pēc temata

Premjeram vajadzētu padomāt: Kaimiņš kritizē ministrus no KPV LV
Valsts budžets vējā: pāreja pie "zaļās" enerģijas var izputināt Latviju
Ģirģens: pastiepju roku Bordānam, bet viņš pagriežas un aiziet
Kariņš neatlaidīs ekonomikas ministru, Bordāns neapmierināts
Tagi:
Latvija

Galvenie temati